WTL, NFM, Capitol, Układ Formalny - goście i premiery (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-09-23 10:00 | Zmodyfikowano: 2021-09-23 10:00

Gdy Elżbieta Chowaniec i Marek Zakostelecky przygotowują nowy spektakl, liczymy na cymes. Najnowszy - 'Lalka Kafki' - pojawi się już w tym tygodniu we Wrocławskim Teatrze Lalek. Ruch sceniczny: Piotr Soroka.

Premiera w Teatrze Układ Formalny: 'A miłości bym nie miał' to rzecz bardzo aktualna i ważna. O internetowych incelach, zapewne też hejcie, który bywa skutkiem różnych ludzkich przypadłości. Reżyseruje Jan Hussakowski. Porozmawiamy i o planach teatru na ten sezon.

Konrad Imiela przestaje być dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol. Spokojnie, naczelnym. Artystycznie zostaje, a tę naczelną funkcję przejmuje Hubert Zasina. Czy to jedynie zmiana organizacyjna? Opowiemy o planach Capitolu i teatralnym serialu, który można oglądać w sieci. Oraz o koncercie-maratonie na cześć Tadeusza Różewicza. 

Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki, laureat Fryderyków, bardzo aktywny dyrygent. Mamy o czym rozmawiać i czego posłuchać z płyt, zwłaszcza że sezon w NFM startuje z najwyższej nuty: występami Piotra Anderszewskiego i Eliny Garanci.

Przypominamy, że możecie nadsyłać swoje muzyczne i niemuzyczne dzieła na: [email protected], często je emitujemy.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.