Dustow triumfatorem tenisowego Wrocław Open

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-02-22 20:21 | Zmodyfikowano: 2015-02-22 20:27

Farrukh Dustow z Uzbekistanu pokonał kwalifikanta z Bośni i Hercegowiny Mirzę Basica 6:3 i 6:4 w finale tenisowego challengera Wrocław Open.

Finał w Hali Orbita obejrzało blisko 2 tysiące kibiców. Bośniak, który do turnieju głównego musiał przebijać się z kwalifikacji dwukrotnie stracił swoje podanie a Dustow dzięki skutecznemu serwisowi kontrolował mecz, aż do samego końca.

Dustov był bardzo zadowolony z wygranej:

Dzięki zwycięstwu w turnieju Dustow awansuje do pierwszej setki rankingu ATP. Za zwycięstwo reprezentant Uzbekistanu otrzymał czek na 12 250 euro.

W finale debla Andriej Kapaś i Kanadyjczyk Frank Dancevic przegrali z Niemcami Phillipem Petzchnerem i Timem Puetzem 6:7 i 3:6.

Kapaś żałował straconej szansy na zwycięstwo:

Szkoda, że duet Kapaś, Dancevic schodził z kortu pokonany podkreślał dyrektor turnieju Paweł Jaroch:

W pierwszym secie oba deble miały po jednym przełamaniu i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Drugi set od początku przebiegał pod dyktando Niemców, a prowadzenie, które uzyskali na samym początku, utrzymali do ostatniej piłki.

Puetz nie ukrywał radości z sukcesu:

Za zwycięstwo w grze podwójnej para niemiecka otrzymała czek na 5 250 euro i po 110 punktów do rankingu deblowego.