36. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej (ZDJĘCIA, WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-03-20 08:54 | Zmodyfikowano: 2015-03-20 08:58
A|A|A

fot. www.ppa.wroclaw.pl

Dziś zaczyna się 36. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Do Wrocławia przyjadą artyści z różnych stron świata: od Rosji i Ukrainy po USA i Brazylię - zapowiada dyrektor artystyczny przeglądu Cezary Studniak.
 


 
Pojawią się m.in.: niemiecka wokalistka Ute Lemper, Amerykanin Cory McAbee, belgijska wokalistka Zap Mama czy Vinicio Caposella z Włoch. Jutro Rosjanie z SounDrama Studio Vladimira Pankowa przywiozą przedstawienie pt. Wojna, zrealizowane na 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej dla festiwalu w Edynburgu.

Katarzyna Groniec/fot. Honorata Karapuda

Nie zabraknie też polskich artystów, m.in. Katarzyna Groniec zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, a Kinga Preis i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik wystąpią w antywojennym spektaklu na podstawie powieści Swietłany Wasilienko GŁUPTASKA. Na finał - jak zawsze - gala: tym razem inspirowana autentycznym koncertem, który odbył się w Berlinie tuż przed zakończeniem II wojny światowej.

Dziś startuje konkurs aktorskiej interpretacji piosenki. W tym - półfinałowym - etapie znane głosy i twarze: serialowa Laura Samojłowicz czy znana z programu Voice of Poland i przygody z grupą Ich Troje Justyna Panfilewicz.

O programie przeglądu Grzegorz Chojnowski:


 
Już w południe w Domu na Wodzie obok Mostu Grunwaldzkiego występ kabaretowego Chóru Komentujących Wrocławian. W weekend jeszcze m.in. koncerty Skubasa i Mai Kleszcz, a w klubie festiwalowym wystąpi Wattican Punk Ballet z Armenii.

Dakh Daughters Band

Podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej także premiera spektaklu MELANCHOLIA/VILLAS o ostatnich latach życia piosenkarki. Mówi reżyser i choreograf przedstawienia Tomasz Wygoda:
 


 
Tekst sztuki o Violetcie Villas przygotował znany dramaturg Artur Pałyga. A w obsadzie aktorzy z Krakowa, Łodzi i Wrocławia, m.in. Monika Niemczyk, Beata Kolak i Justyna Szafran. Początek o 17 w Teatrze Muzycznym Capitol.

Barbatuques por Jorge Rosemberg

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama