PGE Turów jedzie do Szczecina. Czy ugryzie Wilki?

| Utworzono: 2015-04-14 11:53 | Zmodyfikowano: 2015-04-14 21:31

King Wilki Morskie Szczecin jest zespołem, który zwyciężył tylko osiem razy w dziewiętnastu rozegranych spotkaniach sezonu ekstraklasy. W Zgorzelcu jednak sprawił Turowowi sporo kłopotów. Gracze rywala zdołali rzucić zgorzelczanom ponad sto punktów, co nie zdarza się często. Turów jednak odpowiedział jeszcze lepszą ofensywą wygrywając ostatecznie 118:102.

Beniaminek ekstraklasy koszykarzy nie jest w minionych tygodniach dobrze dysponowany. Zespół ze Szczecina nie może się pochwalić najlepszym bilansem, ponieważ na dziesięć ostatnich spotkań zdołał wygrać tylko cztery. W dodatku pokonał niezbyt silnych rywali takich jak Polpharma Starogard Gdański i Jezioro Tarnobrzeg. Co ciekawe Wilki Morskie wygrały także... z Asseco Gdynia, z którym PGE Turów przegrał w miniony piątek. Na tym przykładzie widać, że mecz nie jest równy meczowi w naszej ekstraklasie.

Podopieczni Krzysztofa Koziorowicza potrafią wykorzystać atut własnego parkietu. Trzy z czterech ligowych wygranych odnieśli na własnym terenie. Dorzucając do tego wygraną nad Treflem w Sopocie. Ostatnim pokonanym zespołem była Polpharma, która po dwóch wygranych musiała przełknąć gorycz kolejnej porażki właśnie w Szczecinie.

Biorąc pod uwagę starcia z ligową czołówką, Wilki nie mogą się pochwalić sukcesami. Potrafili wygrywać tylko z zespołami zajmującymi dolne rejony tabeli. Jedyną drużyną, która uległa szczecinianom znajdującą się na miejscu gwarantującym play off jest Asseco.

Dobrze w drużynie ze Szczecina spisuje się pozyskany w trakcie sezonu z PGE Turowa Uros Nikolić. To jedna z jego akcji w defensywie:

Drużyna z Pomorza nie ma już szans na to, by zagrać w fazie play off, ale na pewno chciałaby sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom. Początek spotkania o 18.00. Relacja z meczu w Radiu Wrocław.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.