Kameleon, błazen i sroka złodziejka (POSŁUCHAJ)

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2015-06-17 15:13 | Zmodyfikowano: 2015-06-17 15:17
A|A|A

I mimo tego, że nie był lekko strawną płytą z popowymi piosenkami a koncept albumem zbudowanym na kształt rockowej suity, z miejsca stał się jednym z najważniejszych wydawnictw tamtego roku i albumowym numerem jeden na brytyjskiej liście przebojów.

10 połączonych ze sobą piosenek, tworzących spójną, muzyczną całość. To muzyczna opowieść, może nieco naiwna, o otaczającym nas świecie, pierwszych miłostkach, rozczarowaniach i zmaganiach z samym sobą. Przekoloryzowanie, kłująca w oczy romantyczność? Cóż, w końcu to świat widziany oczami naiwnego, a może po prostu jeszcze niezepsutego dziecka?

41 minut dwuaktowego rockowego teatru, w którym tematy składające się na całość dzieła wydawałoby się, że nie mają prawa być samoistnymi piosenkami. Właśnie, wydawałby się. A przecież z tego krążka pochodzi delikatna i zwiewna ballada "Lavender" czy też jeden z nieśmiertelnych tematów miłosnych "Kayleigh", grany nieprzerwanie od 30 lat. Inna sprawa, że permanentne katowanie tego fragmentu „Misplaced Childhood”, skądinąd całkiem zgrabnego, skutecznie zaimpregnowało zainteresowanie na dźwięki spod znaku Marillion.

30 lat minęło, a to nadal...nie pasuje inne słowo jak po prostu „ładna” i dziecięco szczera muzyka.

"Misplaced Childhood" jak również Marillion i sam Fish królować będzie w muzycznym wieczorze w Radiu Wrocław Kultura.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama