Legnica: Wyjątkowy portal społecznościowy

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-06-19 07:54 | Zmodyfikowano: 2015-06-19 07:55

Dziś chyba każde dolnośląskie miasto może się poszczycić współpracą z jakimś zagranicznym miastem partnerskim. Przy czym efekty tej współpracy czasem pozostawiają wiele do życzenia. O ile różne instytucje utrzymują międzynarodowe kontakty, to zupełnie inaczej wyglądają znajomości między poszczególnymi mieszkańcami, czy rodzinami. I właśnie dlatego przy legnickim portalu miejskim wkrótce powstaną wirtualne pokoje spotkań... 

Prawdopodobnie będzie to pierwszy w tej części Europy czat dla mieszkańców miast partnerskich.

Drohobycz, Blansko, Roanne i Wuppertal - mieszkańcy Legnicy nie mają problemów z wymienieniem nazw miast partnerskich. Problemy zaczynają się, gdy pada pytanie o konkretnych znajomych z zaprzyjaźnionych zakątków Europy:

Kontakty głównie instytucjonalne to nie tylko problem Legnicy. Dlatego burmistrz Blanska Jaroslava Kralova wpadła na pomysł stworzenia wirtualnego mostu między mieszkańcami:

Pomysł stworzenia wirtualnych pokoi do pogaduszek miedzy mieszkańcami miast partnerskich przypadł do gustu Prezydentowi Legnicy Tadeuszowi Krzakowskiemu:

Krzysztof Lewandowski, zarządca jednego z największych legnickich portali zapewnia, że stworzenie internetowej zakładki do rozmów dla mieszkańców miast partnerskich to nie problem. Wieży Babel nie będzie, bo...

Mer ukraińskiego miasta partnerskiego Legnicy, Metyk Taras Michajłowicz, też nakazał swoim informatykom dołączenie do prac nad międzynarodowym czatem:

- Drohobycz jest otwarty na taką współpracę. I jesteśmy gotowi nie tylko stworzyć takie miejsce w sieci, gdzie mieszkańcy mogliby rozmawiać za pomocą klawiatury. Moglibyśmy dosłownie pokazywać oblicza miejsc i ludzi. Tym bardziej, że we wszystkich zaułkach tego starego europejskiego miasta mamy dostęp do internetu:

I nie tylko o wzniosłe uczucia chodzi. Część wirtualnych pokoi ma być przeznaczony dla przedsiębiorców... z konkretnymi ofertami.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.