Udane sparingi dolnośląskich pierwszoligowców

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-07-09 04:58 | Zmodyfikowano: 2015-07-09 04:58

Miedź swoje spotkanie rozgrywała w czeskiej Raspenavie, gdzie pokonała 12. drużynę tamtejszej Ekstraklasy. Wydawało się, że Slovan rozgromi polskiego pierwszoligowca. Już po 10 minutach gry było 1:0. Gol padł po dośrodkowaniu na głowę Vojtecha Hadascoka, który umieścił piłkę w siatce. 23-letni czeski napastnik w pierwszej połowie jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. W 30 minucie z bliskiej odległości pokonał Aleksandra Ptaka. To był punkt zwrotny meczu. Miedź jeszcze przed przerwą zdołała doprowadzić do remisu. W 33 minucie kontaktowego gola głową zdobył Adrian Woźniczka, wykorzystując dośrodkowanie Keona Daniela. 7 minut później wyrównał Michał Ilkow-Gołąb strzelając z 16 metrów tuż obok słupka. Asystę przy tym trafieniu zanotował Marcin Garuch.

W drugiej połowie Miedź poszła za ciosem. Bohaterem został Daniel Feruga, który zdobywał gole w 55 i 82 minucie. Bardzo dobrą drugą część spotkania zanotowali obrońcy legnickiej drużyny – Michał Stasiak i Tomasz Midzierski, którzy rozbijali ataki rywali.

Slovan Liberec - Miedź Legnica 2:4 (2:2)
Bramki: Hadaščok 2 (10, 30) oraz Woźniczka 33, Ilków-Gołąb 40, Feruga 2 (55, 82)

Slovan: Hladký - Won Che-bong (62 Call), Pimpara, Pokorný, Mudra, Bláha (79 Šustr), Machuča (62 Polívka), Hadaščok, Jović (46 Čuřík), Knejzlík (46 Barac), Frimmel (46 Ndiaye)

Miedź: I połowa: Ptak - Bartczak, Midzierski, Woźniczka, Trifonow, Daniel, Cierpka, Garuch, Lenkiewicz, Cieślik (28 Sochań), Ślusarski. II połowa: Smug - Bartczak, Stasiak, Midzierski (85 Chodyga), Brożyna, Kakoko, Łuszkiewicz, Gancarczyk, Łobodzinski, Feruga, Labukas

Zwycięstwo odniósł także Chrobry Głogów. Piłkarze Ireneusza Mamrota mieli łatwiejszego rywala, bo był nim beniaminek trzeciej ligi – KKS 1925 Kalisz. O dziwo dolnośląski zespół, długo męczył się z niżej notowanym przeciwnikiem. Jedyny gol – w dodatku samobójczy – padł w 83 minucie, a niefortunnym strzelcem był Jacek Paczkowski. Mecz rozegrano w Głogowie.

Chrobry Głogów: Karol Szymański (46 Mariusz Rzepecki) - Robert Pisarczuk (70 Michał Michalec), Łukasz Bogusławski (80 Jakub Małucki), Michał Michalec (46 Damian Byrtek), Adam Samiec (46 Karol Hodowany), Damian Sędziak (72 Dominik Kościelniak), Marcel Gąsior (46 Igor Szopa), Patryk Malinowski (70 Maciej Rybak), Michał Bednarski (46 Dominik Kościelniak, 70 Marcel Gąsior), Wołodymyr Hudyma, Maciej Górski (75 Kamil Łętkowski).