Łukasik przejmuje stery. KPR Jelenia Góra ma trenerkę

Janusz Rodziewicz | Utworzono: 2015-07-11 15:11 | Zmodyfikowano: 2015-07-11 15:12
A|A|A

Podobnie jak w przypadku poprzedniego trenera - Michała Pastuszko, postawiono na młodość, głowę pełną pomysłów i żądzę sukcesów.

Alicja Łukasik to wychowanka AZS-u AWF Wrocław, z którego po rozwiązaniu drużyny przeszła wraz z kilkoma innymi zawodniczkami do Jeleniej Góry. Kolejnym klubem w karierze wrocławianki była pierwszoligowa Polonia Kępno, w barwach której w 22 meczach zdobyła 149 bramek (3 w klasyfikacji strzelczyń). Dobry sezon na zapleczu ekstraklasy skutkował transferem do Samboru Tczew, gdzie występowała w zeszłym sezonie.

Po spadku pomorskiej ekipy z Superligi zdecydowała się zrobić licencję trenerską „A”, zakończyła karierę zawodniczą i w sezonie 2015/2016 poprowadzi KPR Jelenia Góra – klub, w którym nadal występuje wiele jej koleżanek z dawnej drużyny. Karierę zawodniczą zrobiła również w plażowej odmianie piłki ręcznej reprezentując kadrę Polski na mistrzostwach Europy w 2009 i 2011 r. oraz na mistrzostwach świata w 2012 r.

Członkowie stowarzyszenia Klubu Piłki Ręcznej oraz zawodniczki spotkają się z nową trenerką już w najbliższy wtorek (14.07), kiedy to odbędzie się również oficjalna konferencja prasowa, na której przedstawiony zostanie skład zespołu oraz założenia na najbliższy sezon. Dzień później jeleniogórzanki wyjadą na obóz w Góry Sowie, gdzie będą szlifować formę przez 9 dni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama