Mateusz Lipiński pokonał Wielką Pętlę Izerską

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-18 14:40 | Zmodyfikowano: 2015-07-18 14:41

Ukrainiec startujący w barwach drużyny Finisz Kalisz ponad 21-kilometrowy dystans pokonał w czasie 1:13:44. Kolejne miejsca zajęli Adam Draczyński i Rafał Wójcik. Tuż za podium uplasował się najlepszy z Dolnoślązaków - Maciej Dawidziuk ze Złotoryi.

Mateusz Lipiński, który debiutował w tej imprezie, spisał się bardzo dobrze. Reprezentant Radia Wrocław do mety dotarł po godzinie, 49 minutach i 3 sekundach.

Uczestnicy biegli najpierw ulicami Szklarskiej Poręby a następnie szlakami Gór Izerskich. Najwyższy punkt na trasie, na który musieli wbiec zawodnicy, był na wysokości 1020 m.npm. Metę usytuowano na Stadionie Miejskim w Szklarskiej Porębie.

Bieg miał także charytatywny charakter. Uczestnicy rywalizowali dla 2-letniego Dominika z Wrocławia. Chłopiec urodził się z wadą serca i we wrześniu przejdzie operację. Zaangażowanie biegaczy, którzy biegli z przyczepionymi do koszulek kartkami z hasłem ”Biegnę dla Dominika” zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca.