Półmaraton Świdnicki: triumf Kenijczyków. Biegli także radiowcy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-11-04 19:15 | Zmodyfikowano: 2017-11-04 19:15

Triumfatorem imprezy został ubiegłoroczny zwycięzca Hillary Kiptum Maiyo, który uzyskał wynik 1:04,07. Drugi na mecie był jego rodak Abel Kibet Rop, a na najniższym stopniu podium stanął trzeci z Kenijczyków Nelson Kipkogei Cherutich. Biegacze z Afryki zajęli także czwarte i piąte miejsce. Szósty był najszybszy z Polaków - Piotr Holly z Wałbrzycha, tracąc do lidera 11 minut i 5 sekund.

W kategorii pań podium zdominowały również Kenijki. Najlepsza okazała się Christine Moraa Oigo (1:17,59), która wyprzedziła jedynie o 8 sekund Stellah Bersosio Jepngetich. Trzecią lokatę wywalczyła Koech Rebby Cherono (1:18,25). Czwarta była Węgierka Zita Kacser, a piąta najlepsza z Polek - świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska (1:27,12).

Optymalna pogoda i szybka, choć pofałdowana momentami trasa, sprzyjały poprawianiu "życiówek". Najlepszy wynik w karierze wykręcił w Świdnicy Rafał Kowalski. Zawodnik drużyny biegowej Radia Wrocław uzyskał czas 1:27,21. Dało mu to 58. miejsce w klasyfikacji open.