Drużyna biegowa Radia Wrocław miała pod górkę (ZDJĘCIA)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-25 20:30 | Zmodyfikowano: 2015-03-25 21:08
A|A|A

Nowe tydzień i nowe wyzwanie. Tym razem związane ze zmianą miejsca zajęć. Po trzech treningach w Parku Południowym przyszła pora na długo oczekiwaną przeprowadzkę do Parku Grabiszyńskiego.

Miejsca było do biegania więcej (choć konkurencja spora, bo innych biegaczy, gimnastyków i rowerzystów nie brakowało), ale tym razem nie ścieżka biegowa Radia Wrocław wystąpiła w roli głównej. Punktem centralnym zajęć była znana wszystkim biegaczom górka od ul. Skarbowców. Idealne miejsce do ćwiczenia podbiegów, a co za tym idzie - siły biegowej.

Górka może niewielka (ten kto wbiegał np. na Ślężę ma odpowiednie porównanie), ale spróbujcie na nią wbiegać i z niej zbiegać non stop przez w sumie 40 minut (z kilkuminutową przerwą między dwoma seriami po 20 minut każda). Nic więc dziwnego, że ubiegłotygodniowe zajęcia (6-kilometrowy bieg z narastającą prędkością) wydawał się w tej sytuacji niewinną igraszką.

Uff...łatwo nie było. Zbocza górki obficie zrosił pot biegaczy, a echo niosło po parku wzdychania radiowców (najczęstsze z nich: ile jeszcze???), które mieszały się z wesołym i motywującym pokrzykiwaniem trenerki Weroniki Machowskiej.

Wreszcie koniec. Można dać odpocząć zmęczonym mięśniom i nabrać spokojnie powietrza w wydrenowane wysiłkiem płuca. Odpoczywamy oczywiście w truchcie i tradycyjnej porcji ćwiczeń rozciągających.

Wysiłek - wysiłkiem, ale było naprawdę fajnie. Jak pragnę zdrowia!Jeżeli powyższa relacja z kolejnego treningu Was nie przestraszyła, ale zaintrygowała, to przypominamy, że wciąż można dołączyć do drużyny biegowej RW. To już naprawdę ostatnia szansa, bo zapisy kończymy 27 marca. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (poniżej). A w nim napisać kilka słów o sobie, o swoich motywacjach sportowych oraz o dotychczasowych doświadczeniach biegowych. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Wysyłanie wiadomości zostało wyłaczone, ten formularz jest już bądź jeszcze nieaktywny!
* - pole wymagane
Pola imię i nazwisko/nick oraz adres e-mail do wiadomości redakcji
Na moderację oczekuje: 37 wiadomości

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 27 marca. Listę osób zakwalifikowanych do wspólnego biegania ogłosimy w sobotę, 28 marca w programie biegowym na antenie Radia Wrocław po godz. 17.00 i na www.prw.pl

Jak się do nas zgłosić? Poniżej krótka instrukcja, a pod nią formularz zgłoszeniowy:

  • podaj swoje imię
  • podaj adres e-mail (to przez niego będziemy się z Wami kontaktować)
  • w treści napisz, ile masz lat, opowiedz krótko o sobie i napisz, dlaczego chcesz z nami biegać
  • wpisz swoje dotychczasowe wyniki (maratony, półmaratony, biegi na 10 km)
  • nie podawaj numeru telefonu, poprosimy Cię o niego mailowo
  • na zgłoszenia czekamy do 27 marca

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama