TdP: 3. etap dla Pelucchiego. Kurek nadal najlepszym góralem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-08-05 05:54 | Zmodyfikowano: 2015-08-05 06:11
A|A|A

Trzeci etap był płaski i miał podobny przebieg jak poprzednie. Tuż po starcie utworzyła się pięcioosobowa ucieczka. W tym gronie byli Marcin Białobłocki (reprezentacja Polski) Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Amerykanin Ian Boswell (Sky), Niemiec Marcus Burghardt (BMC) i Słoweniec Matej Mohoric (Cannondale). Po paru kilometrach do tej grupki dołączył reprezentantem kraju - Kamil Gradek.

Przewaga ucieczki nie była jednak wielka. Tak jak na drugim etapie wynosiła ona maksymalnie trzy minuty. Na 60 kilometrów przed metą z prowadzącej grupy odpadli Gradek i Burghardt. Najwytrwalszym z uciekinierów był Białobłocki. Jednak i on w końcu musiał uznać wyższość peletonu. Kolarz reprezentacji Polski opadł z sił na cztery kilometry przed końcem etapu.

Walka na finiszu była zacięta. Najszybszy - już po raz drugi w wyścigu - był Włoch Matteo Pelucchi. Drugi był jego rodak - Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) a trzeci Belg - Tom van Asbroeck (Team LottoNL-Jumbo)

Najlepszy z Polaków - Paweł Franczak z reprezentacji był ósmy. 20. miejsce zajął Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice. Jego klubowy kolega - Adrian Kurek, pozostał liderem klasyfikacji generalnej.

Zmiana nie zaszła także na szczycie całego wyścigu. Stawce przewodzi Niemiec - Marcel Kittel (Team Giant - Alpecin). Drugi jest Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing), a trzeci Australijczyk - Caleb Ewan (Orica GreenEDGE). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Michał Kwiatkowski (Etixx- Quick Step), który zajmuje 11 miejsce. Z kolei Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice jest 15.


Dziś odbędzie się czwarty - ostatni z serii dla sprinterów - etap. Kolarzy czeka 220 kilometrowa rywalizacja z Jaworzna do Nowego Sącza.

Wyniki trzeciego etapu:

1. Matteo Pelucchi (IAM Cycling) 3:48:41
2. Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing)
3. Tom van Asberoeck (Team LottNL-Jumb)
4. Roberto Ferrari (Lampre - Merida)
5. Nicollo Bonifazio (Lampre - Merida)
6. Gianni Meersman (Ettix - Quick Step)
7. Marcel Kittel (Team Giant - Alpecin)
8. Paweł Franczak (Polska)
9. Andrea Guardini (Astana Pro Team)
10. Roger Kluge (IAM CYcling).
...
20. Maciej Paterski
23. Michał Kwiatkowski (Etixx - QUick Step)
56. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)
63. Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice)
64. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)
105. Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice)
110. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice)
120. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)
143. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama