Dwóch siatkarzy Cuprum w kadrze na Puchar Świata

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-08-25 18:41
A|A|A

Podczas Memoriału Jerzego Huberta Wagnera (Polacy wygrali go w poniedziałek) kadra liczyła 15 siatkarzy. Trener Stephane Antiga musiał zrezygnować zatem z jednego gracza. Jego wybór padł na nowego przyjmującego Cuprum Lubin - Wojciecha Włodarczyka. Po tym co widzieliśmy podczas memoriału w Toruniu ta decyzja nie jest niespodzianką. Zawodnik dolnośląskiej drużyny był tylko rezerwowym, podczas gdy na parkiecie z bardzo dobrej strony pokazywał się 20-letni Artur Szalpuk, którego wcześniej wszyscy typowali do "odstrzału" (reprezentacja juniorów niedługo wystąpi na Mistrzostwach Świata).

Już wcześniej selekcjoner zrezygnował z Andrzeja Wrony.

Reprezentacja Polski do Japonii uda się 29 sierpnia, gdzie odbędzie zgrupowanie przed turniejem. Rywalizacja w kraju Kwitnącej Wiśni rozpocznie się 8 września. W stawce będzie 12 zespołów. Każdy zmierzy się z każdym, a jest o co walczyć. Dwie najlepsze ekipy zapewnią sobie awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Skład kadry teoretycznie może się jeszcze zmienić. Ostateczna lista zawodników musi zostać potwierdzona na dwa dni przed rozpoczęciem turnieju.

Kadra narodowa mężczyzn na zgrupowanie w Japonii i Puchar Świata:

Środkowi: Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin) Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)

Przyjmujący: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom)

Rozgrywający:  Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)

Atakujący: Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów)

Libero: iotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama