Koszykarki z regionu grają towarzysko w Jeleniej Górze

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-09-04 06:25 | Zmodyfikowano: 2015-09-04 06:26

Zmagania otworzyło derbowe starcie Ślęzy z drużyną z Polkowic. Pierwsza połowa należała do MKSu, który wygrał obie kwarty sześcioma "oczkami". 12 punktowy kapitał został jednak szybko roztrwoniony.

Druga część meczu zdecydowanie należała do Ślęzy. Zawodniczki Algridasa Paulauskasa straciły wtedy zaledwie 16 punktów. Imponująca byłą szczególnie ostatnia odsłona tego meczu, kiedy Polkowice rzuciły zaledwie 5 "oczek"! Wrocławską drużynę do zwycięstwa prowadziły przede wszystkim zagraniczne koszykarki. Litwinka - Egle Sulciute była liderką w punktach notując ich 20. Niewiele mniejszy dorobek miała Chay Shegog. Amerykanka rzuciła 15 punktów, z czego aż 12 w czwartej kwarcie (cały zespół miał ich 18). Jak całe spotkanie podsumował drugi trener Ślęzy - Arkadiusz Rusin?

"Im dłużej trwał mecz, tym szło nam coraz lepiej. Do przerwy przegrywaliśmy dużo sytuacji jeden na jednego, nie potrafiliśmy ustać w obronie. Rywalki były od nas szybsze. Po zmianie stron poprawiliśmy defensywę. Dziewczyny były wkurzone na siebie i pokazały wolę walki. Przyjemnie się to oglądało. Chciałoby się, żeby w każdym meczu udawało nam się zatrzymywać rywalki na tak małej zdobyczy punktowej w jednej połowie"

Ślęza Wrocław – MKS Polkowice 68:57 (10:16, 19:25, 21:11, 18:5)
Punkty dla Ślęzy: Sulciute 20, Shegog 15, Mistygacz 7, Tyszkiewicz 6, Czarnecka 4, Krężel 4, Leciejewska 4, Śnieżek 4, Linkeviciene 2, Sklepowicz

Fatalnie turniej rozpoczął natomiast zespół gospodarzy. Zespół MKS-MOS Karkonosze Jelenia Góra uległ Artego Bydgoszcz aż 29:96!