Kubot wygrywa w deblu. Polska prowadzi ze Słowacją 2:1

PiotrPietraszek/PAP | Utworzono: 2015-09-19 17:28 | Zmodyfikowano: 2015-09-19 19:29

Prowadzenie biało-czerwonym w rozgrywanym w Gdyni spotkaniu zapewnili  Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Tenisista KKT Wrocław i jego partner w trzecim meczu pokonali Andreja Martina i Igora Zelenaya 6:3, 6:4, 6:4.

Po sobotnim sukcesie deblowym polscy tenisiści potrzebują już tylko jednego punktu by awansować do elity tych rozgrywek. W niedzielę jako pierwszy będzie miał okazję go zdobyć  Jerzy Janowicz, który zmierzy się z liderem Słowaków Martinem Klizanem. Następnie w planie jest jeszcze pojedynek Michała Przysiężnego. Tenisista Matchpointu Wrocław zmierzy się z Norbertem Gombosem.

Zwycięzca weekendowego barażu wystąpi w przyszłym roku w liczącej 16 Grupie Światowej Pucharu Davisa, a przegrani ponownie rywalizować będą w Grupie I Strefy Euro-afrykańskiej. Polacy już raz wystąpili w barażu o Grupę Światową - dwa lata temu w Warszawie. Wówczas ulegli faworyzowanym Australijczykom 1:4. Drużyna gości poprzednio w elicie wystąpiła dziewięć lat temu, a rok wcześniej dotarła do finału rozgrywek.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.