NFL: Pięć punktów Janikowskiego, czwarta porażka Raiders

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-11-09 18:51 | Zmodyfikowano: 2015-11-09 19:09

Polak punktował już w 3 minucie meczu. Podwyższył po przyłożeniu Michaela Crabtree (akcja wideo). Pierwszą kwartę Raiders skończyli prowadzeniem 7:3. Jedyne punkty dla gospodarzy kopnięciem z 34 jardów zdobył Chris Boswell.

Kolejna odsłona zmieniła obraz spotkania. DeAngelo Williams krótką akcją biegową zaliczył przyłożenie, a potem jeszcze jego zespół zagrał konwersję - czyli normalna akcja za dwa punkty zamiast zwykłego podwyższenia przez kopnięcie. Piłka znów powędrowała do Williamsa i było 11:7 dla Pittsburgha. Raiders odpowiedzieli 15 jardowym podaniem Derek Carra na touchdown do Amariego Coopera i podwyższeniem Janikowskiego. Do końca połowy punktowali już tylko gospodarze. Znów krótki bieg Williamsa, a potem na 29 sekund przed zejściem do szatni 38 jardowy field goal Chrisa Boswella. Do przerwy Oakland przegrywały 14:21.

W trzeciej kwarcie działo się najmniej. Jedyne przyłożenie po podaniu Carra zdobył Walford, a potem swoją robotę wykonał Janikowski. Remis 21:21 zapowiadał ciekawą ostatnią odsłonę i faktycznie. Działo się!

Zabójczo zaczęli ją Steelers. Nie minęły nawet 4 minuty a już odskoczyli do wyniku 35:11. Oba przyłożenia po podaniach - najpierw piłkę złapał Martavis Bryant (jego kapitalna akcja biegowa w filmie poniżej), potem Jesse James.

Raiders odrobili jednak straty. Na 9 minut przed końcem Jamize Olawale zaliczył 19 jardowy rajd na touchdown, a potem - na 75 sekund przed ostatnim gwizdkiem Michael Crabtree złapał 38 jardowe podanie Dereka Carra. W obu przypadkach podwyższał Janikowski. Kropkę nad i w tym meczu postawili jednak gospodarze. Doszli na 18 jard przed polem punktowym zespołu Polaka a z tego miejsca pewny field goal wykonał Chris Boswell i skończyło się zwycięstwem Pittsburgha 38:35.

Oklanad z 4 zwycięstwami i taką samą ilością porażek zajmują 2 miejsce w dywizji AFC po zachodniej stronie NFL. W kolejnym meczu podejmą w niedzielę (15.11) podejmą Minnesotta Vikings. Początek spotkania o 22.05