ME w pływaniu: Alicja Tchórz ma srebrny medal!

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2015-12-03 18:29 | Zmodyfikowano: 2015-12-03 18:30

To największy sukces w karierze 23-letniej zawodniczki. W Izraelu Alicja Tchórz od początku prezentowała bardzo wysoką formę. Wrocławianka ustanowiła aż trzy rekordy Polski: w eliminacjach, półfinale i decydującym wyścigu. W finale pływaczka z Wrocławia poprawiła go aż o 0,42 s. Od czwartku rekordowy wynik Tchórz wynosi 57,17 s.

Polka nie miała szans ze zwyciężczynią - Katinką Hosszu, która uzyskała rezultat 55,42 s. Słynna Węgierka w Netanji triumfowała w środę na 400 m stylem zmiennym, w eliminacjach ustanawiając rekord świata. Łącznie w imprezie tej rangi na najwyższym stopniu podium Hosszu stała już sześciokrotnie. Brązowy medal wywalczyła Islandka Eyglo Osk Gustafsdottir - 57,42 s.

Srebrny krążek Alicji Tchórz - to drugi medal biało-czerwonych w tej imprezie. W środę na 200 m stylem grzbietowym triumfował Radosław Kawęcki. Dziś pływak z Głogowa z najlepszym czasem awansował do finału wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Inny z naszych reprezentantów Tomasz Polewka był trzynasty w półfinale i odpadł z rywalizacji. Finał na dystansie 100 metrów zaplanowano na piątek.

Szansę na medal w Izraelu miała także Aleksandra Urbańczyk. Polka zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 50 m stylem motylkowym. Wynikiem 25,45 ustanowiła rekord kraju. Złoto wywalczyła Szwedka Sarah Sjoestroem.