Polska - Niemcy: Siatkarskie starcie niepokonanych

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-08 07:21

Turniej kwalifikacyjny odbywa się w Berlinie i gospodarze czerpią z tego faktu ile tylko się da. Niesieni dopingiem swoich kibiców nie dość, że wygrali już dwa spotkania, to ani Belgom, ani Serbom nie pozwolili ugrać nawet seta.

Inaczej jest w przypadku Polaków, którzy stracili jedną partię właśnie z Serbią, ale i tak mają na swoim koncie komplet punktów.

Porażka w dzisiejszym meczu nie przekreśli szansy żadnej z drużyn na awans do Rio, ale jest o co grać. Pierwsze miejsce pozwoli bowiem uniknąć Francuzów, którzy do tej pory też wygrali wszystkie mecze i są faworytami ostatniego starcia z Bułgarią.

Nasi siatkarze o dzisiejszym rywalu wypowiadają się z dużym szacunkiem, ale podkreślają, że są w stanie go pokonać. W spotkaniu z Niemcami istotny będzie też doping, a jak wiadomo w Berlinie biało-czerwonych kibiców nie brakuje. Liczymy zatem na przewagę nie tylko na parkiecie, ale i na trybunach.

Jedną z gwiazd niemieckiej drużyny jest atakujący Gyorgi Grozer, którego doskonale znamy chociażby z występów dla Asseco Resovii. W naszej kadrze są natomiast dwaj zawodnicy Cuprum Lubin: rozgrywający Grzegorz Łomacz i środkowy Marcin Możdżonek.

Pewny awans do półfinału nie oznacza jeszcze dla żadnej z czterech najlepszych reprezentacji kwalifikacji do Rio. Wywalczy ją bowiem tylko zwycięzca całego turnieju. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce zagrają jeszcze w turnieju interkontynentalnym.

Początek meczu Polska - Niemcy dziś o 20.00

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.