Miedź Legnica straci kilku piłkarzy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-11 20:49
A|A|A

Część z tych ubytków to wynik zawartej wcześniej umowy. 21-letni łotewski napastnik Valerijs Sabala i 28-letni hiszpański pomocnik Marquitos liczyli, że Miedź będzie bić się o awans do Ekstraklasy. Tymczasem rzeczywistość okazała się zgoła odmienna.

"Obiecaliśmy Marquitosowi i Šabali w momencie podpisywania kontraktów z Miedzią, że jeśli nie będziemy na koniec rundy jesiennej zajmować czołowego miejsca w tabeli, to nie będziemy im robić przeszkód z odejściem zimą, jeśli będą mieli oferty z lepszych klubów i atrakcyjniejszych lig" - tłumaczy właściciel klubu Andrzej Dadełło.

Zgodę na poszukiwanie nowego klubu otrzymał też 23-letni bramkarz Dominik Budzyński. W zespole nie ma już innego goalkeepera - 18-letniego Mateusza Lisa, który był wypożyczony na cały sezon z Lecha Poznań. Mistrzowie Polski zdecydowali jednak, że szybciej ściągną zawodnika z powrotem.

Ponadto legniczanie zaproponowali rozwiązanie umowy za porozumieniem stron skrzydłowemu 23-letniemu Damianowi Lenkiewiczowi.

Ostatnią niewiadomą pozostaje jeszcze 25-letni obrońca Kevin Lafrance. Reprezentantowi Haiti za pół roku kończy się kontrakt. Piłkarz wstępnie zgodził się na przedłużenie umowy pod warunkiem półrocznego wypożyczenia do Ekstraklasy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama