Emocje Radia Wrocław Kultura: Teatr

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-01-12 09:00 | Zmodyfikowano: 2016-01-12 09:00
A|A|A

Pierwsze Emocje wręczone. Wczoraj w studiu Radia Wrocław Kultura odebrali je laureaci. Najlepszy debiut to wg redakcji Radia Wrocław Kultura wrocławski duet Oxford Drama za płytę 'In Awe', a statuetkę Emocji w kategorii Muzyka rozrywkowa otrzymał kompozytor i gitarzysta Michał Zygmunt za projekt i album inspirowany fenomenem rzeki Odry:

Zdjęcia z tych wydarzeń można obejrzeć TU i TUTAJ.

Dziś kolejny laureat pojawi się w Radiu Wrocław Kultura, tym razem z kategorii Teatr. Nominacje są 4, jak w każdej z pozostałych sześciu dziedzin. Jedna z nich to aktorzy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy za kreacje w spektaklach 'Iliada.Wojna' oraz 'Car Samozwaniec':

 
EMOCJE 2016: Nagrody Radia Wrocław Kultura (LISTA WSZYSTKICH NOMINOWANYCH)

Chwaliła Magda Piekarska, która z Grzegorzem Chojnowskim prowadzi pasmo teatralne w Radiu Wrocław Kultura. Legnicki teatr zapowiada na 2016 rok kolejne ambitne przedsięwzięcia artystyczno-społeczne. Mówi dyrektor tej sceny Jacek Głomb:

 
Dziś po 16 okaże się, kto zdobył statuetkę Emocji za 2015 rok w kategorii Teatr. Druga z nominacji do teatralnych Emocji Radia Wrocław Kultura to zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu. Jurorzy docenili sukcesy artystyczne, festiwalowe, międzynarodowe, a także pracę edukacyjną z młodzieżą. Magda Piekarska:

 
Mówił Piotr Rudzki, kierownik literacki Teatru Polskiego we Wrocławiu. I jeszcze jedna teraz nominacja w tej kategorii: artyści Teatru Pieśń Kozła za spektakl pt. 'Umiłowanie'. Grzegorz Chojnowski:

 
To głos Grzegorza Brala, pomysłodawcy spektaklu i szefa Teatru Pieśń Kozła. Ostatnia z nominacji to Mikołaj Woubishet za rolę Plancheta w spektaklu 'Trzej Muszkieterowie' wrocławskiego Capitolu:

 
Mówił Mikołaj Woubishet jakiś czas temu na antenie Radia Wrocław Kultura. Dziś o 16 okaże się, kto wygrał. Radia Wrocław Kultura można słuchać w odbiornikach z systemem DAB+, w aplikacjach mobilnych i na stronie radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama