Emocje Radia Wrocław Kultura: Siła debiutu, czyli Oxford Drama

| Utworzono: 2016-01-11 18:05 | Zmodyfikowano: 2016-01-11 15:05
A|A|A

Zawsze przed podjęciem pierwszego kroku w jakiejkolwiek dziedzinie zmagamy się z szeregiem pytań, wątpliwości i niejasności, które niekiedy mogą skutecznie zablokować dalsze działania. Siłą w takich okolicznościach okazują się chęci i trafna intuicja, w muzyce przydaje się jeszcze szczerość. Bo to właśnie autentyczność jest mało technicznym, a bardzo „wrażeniowym" impulsem, który słuchaczowi pozwala takiego debiutanta zapamiętać, a przy okazji jeszcze polubić. Na młodej, coraz gęściej zaludnionej scenie muzycznej, staje się ona towarem ekskluzywnym.

Po godz. 16.00 poznaliśmy pierwszego laureata nagrody za muzyczną indywidualność. Został nim Michał Zygmunt. Czytaj więcej: TUTAJ

Wśród nominowanych w kategorii Debiut roku, to właśnie duet Oxford Drama na swojej debiutanckiej płycie „In Awe" brzmi, jakby doskonale rozumiał powyższe wytyczne. Płyta powstawała w nastroju środowiskowej alienacji, Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka tworzący zespół, całkowicie skupili się na dopracowywaniu poszczególnych brzmień i zawarciu interesujących ich kwestii w treści płyty, nie na portalach społecznościowych, czy zdjęciach. Synthowe podstawy śmiało przenikają się z analogową tradycją, muzycy odtrącili jakiekolwiek gatunkowe bariery, by wyciągnąć jak najwięcej z fascynacji poszczególnymi instrumentami i sprzętami do produkcji muzyki. Ogrom możliwości słychać też w realnie żywym instrumencie, czyli wokalu Gosi.

Debiut zespołu „Oxford Drama" to skrupulatnie dopracowane wydawnictwo, na którym wspomnienie upalnych wakacji 2015 nie ostygło w środku zimy, a brzmieniowe ciepło i delikatność są w stanie ująć nawet zadeklarowanego muzycznego cynika. I chociaż ich nazwa jest tylko zabawnym zlepkiem przypadkowych słów, struktura płyty przypomina szkolny projekt, który ze względu na swą poprawność jest piątkowym pewniakiem i tzw. dobrym starem. Nie sposób znaleźć negatywną recenzję dokonań wrocławskiego duetu. Płyta „In Awe" cieszy się pochlebnym odbiorem zarówno wśród tych, którzy o muzyce myślą w kategoriach przyszłości, jak i w stosunkowo konserwatywnym środowisku Radia Wrocław Kultura. To dzisiaj rzadkie, a my bardzo lubimy takie indywidualności.

 EMOCJE 2016: Nagrody Radia Wrocław Kultura (LISTA WSZYSTKICH NOMINOWANYCH)

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama