Kolega Raula zagra w Legnicy. Dwa transfery Miedzi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-14 17:16 | Zmodyfikowano: 2016-01-14 17:16
A|A|A

Najpierw klub ogłosił podpisanie Gorskiego. To 24-letni obrońca, który już wcześniej miał trafić do Miedzi. Na przeszkodzie stawał jednak ważny kontrakt z zespołem New York Cosmos, który musiał wypełnić. Przez ten czas (24 mecze) grał w jednej drużynie ze słynnym Hiszpanem Raulem. Gra w jednym zespole z legendą Realu Madryt powinna zaowocować na pierwszoligowych boiskach.

Gorskie choć jest Amerykaninem, to ma także polski paszport. Już rok temu był przymierzany do Miedzi i nawet wystąpił w sparingach z Jagiellonią Białystok i czeskim FK Jablonec. Mimo dobrych występów musiał jednak wrócić do Stanów Zjednoczonych, żeby wypełnić wspomniany już kontrakt.

Obrońca związał się z Miedzią 2,5-letnią umową.

Kontrakt o pół roku krótszy podpisał z kolei z legnickim klubem Igor Subbotin. 25-letni reprezentant Estonii to napastnik, który jednak równie dobrze może grać jako skrzydłowy. W 2014 roku był królem strzelców tamtejszej ligi. W barwach Levadii Tallin zaliczył wtedy imponujące 32 gole w 33 występach (system wiosna – jesień). W zeszłym roku zdecydował się spróbować sił za granicą, ale nie przebił się w czeskiej Mladzie Boleslav i wrócił do Levadii. Tam znowu grał dobrze, choć częściej był ustawiany jako skrzydłowy, a nie napastnik. W 19 meczach zanotował 6 bramek i 3 asysty.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama