Studenci Politechniki Wrocławskiej zaprezentują swoje samoloty w Stanach Zjednoczonych

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-02-09 10:48
A|A|A

Na początku marca w USA zostaną przeprowadzone międzynarodowe zawody lotnicze SAE Aero Design East. Wystąpią w nich ze swoimi modelami studenci Politechniki Wrocławskiej. 

W tym roku członkowie zespołu JetStream Akademickiego Klubu Lotniczego PWr zbudowali dwa samoloty:

Spirit of Kościuszko – ma rozpiętość skrzydeł 1,6 m, waży 500 g i jest w stanie unieść ładunek o wadze 2,2 kg. Wystartuje w klasie micro.

Lower Silesian - ma rozpiętość skrzydeł 3,5 m, waży 3,5 kg i jest w stanie unieść ładunek o wadze 7,5 kg. Wystartuje w klasie advanced.

Na czym polega rywalizacja w poszczególnych klasach?
W każdej chodzi o zbudowanie bezzałogowego samolotu, który ma podnieść jak najcięższy ładunek.

W kategorii micro konstrukcja kompozytowa modelu musi zmieścić się w jak najmniejszej tubie i w ciągu 1,5 minuty zostać złożona do lotu wraz z ładunkiem. Zwycięży ta ekipa, która podniesie największy ciężar w stosunku do wagi swojego samolotu.

W kategorii advanced samolot musi nie tylko udźwignąć ładunek, ale i zrzucić go kilkukrotnie w ciągu lotu z wysokości 33 m, tak by znalazł się jak najbliżej wyznaczonego celu.

Zawody odbędą się w Fort Worth (Teksas, USA) w dniach 11 - 13 marca 2016 r. Wystartują w nich studenckie zespoły z całego świata – m.in. z Egiptu, Indii, Kanady, USA, Brazylii, Meksyku, Chin i Polski. Organizatorem SAE Aero Design East jest stowarzyszenie Society of Automotive Engineers i firma Lockheed Martin, potentat w branży lotniczej.

Więcej o Jet Stream można przeczytać na stronie TUTAJ, a o zawodach TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama