Ekstraklasa: Śląsk i Zagłębie przed startem rundy wiosennej w Radiu Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-10 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-02-10 16:00

Czy piłkarze Śląska utrzymają się w lidze? Czy Zagłębie znów zaskoczy wszystkich? To podstawowe pytania jakie zadają sobie kibice z regionu.

Śląsk jest trzeci od końca mając zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową, ale z drugiej strony udany początek wiosny i choćby cztery zdobyte "oczka" mogą sprawić, że zaraz dołączy do górnej ósemki.

W niej jest już Zagłębie. Beniaminek skończył jesień na bardzo dobry siódmym miejscu. Cel na wiosnę, to utrzymać tę pozycję tak by po fazie zasadniczej spokojnie grać swoje.

Obie drużyny w zimowej przerwie mocno się wzmocniły. Śląsk postawił głównie na obcokrajowców i na większą siłę ognia w drugiej linii. We Wrocławiu zagrają Japończyk Ryota Morioka, Słowak Robert Pich i Węgier Andras Gosztonyi. Oprócz tego zespół wzmocnił jeszcze gruziński obrońca Lasza Dwali.

"Miedziowi" też nie próżnowali w przerwie pomiędzy rundami. Do Lubina trafili pomocnicy Filip Starzyński i Brazylijczyk Luis Carlos.

W naszym studiu poza Romualdem Szukiełowiczem pojawią się jeszcze dziennikarze sportowi z którymi porozmawiamy głównie o Zagłębiu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.