Śląsk i Zagłębie z licencją na grę w Ekstraklasie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-13 19:45 | Zmodyfikowano: 2016-05-13 19:45

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej nie zajmowała się na razie klubami pierwszoligowymi, które mogą wywalczyć awans. Decyzje w ich sprawie zapadną do końca maja.

Proces bez problemów przeszły zespoły z naszego regionu - Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław.

Nadzorem finansowym zostały objęte Górnik Łęczna, Pogoń Szczecin, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów.

Chorzowianie muszą zapłacić 20 tysięcy złotych kary, a Wisła dodatkowo ma nadzór sportowy związany ze szkoleniem młodzieży.

Górnik Łęczna, Legia Warszawa, Ruch i Podbeskidzie otrzymały nadzór infrastrukturalny.

Pełny komunikat komisji do spraw licencji klubowych PZPN

1. Komisja postanowiła przyznać licencję na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2016/2017 wszystkim klubom, które złożyły wnioski. Na obecnym etapie wnioski składały kluby grające obecnie w Ekstraklasie. Komisja nie rozpatrywała jeszcze wniosków złożonych przez potencjalnych beniaminków. Decyzje dotyczące beniaminków zostaną podjęte najpóźniej do dnia 30 maja 2016.

2. Komisja postanowiła przyznać licencje na grę w rozgrywkach UEFA w sezonie 2016/2017 następującym klubom: Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin

3. Komisja postanowiła odmówić licencji na grę w rozgrywkach UEFA w sezonie 2016/2017 Ruchowi Chorzów. Przyczyną jest naruszenie wymogów F-03 i F-04 Podręcznika Licencyjnego, czyli zapłata niektórych zobowiązań powstałych przed 31 grudnia 2015 i wymagalnych przed 31 marca 2016 po dniu 31 marca 2016 oraz wysoki stan zobowiązań krótkoterminowych, który może wpływać na bieżącą płynność finansową klubu.

4. Komisja postanowiła nałożyć sankcję regulaminową w wysokości 20.000 PLN na klub Ruch Chorzów za naruszenie wymogów F-03 i F-04 Podręcznika Licencyjnego poprzez niewykazanie niektórych przeterminowanych zobowiązań w dokumentacji licencyjnej oraz za zapłatę niektórych zobowiązań przeterminowanych po terminie 31 marca 2016 r. Ponadto Komisja nałożyła na Ruch Chorzów sankcję ograniczenia łącznego budżetu wynagrodzeń pracowników, w tym zawodników, do wysokości przewidzianej w złożonej przez Klub prognozie finansowej

5. Komisja postanowiła nałożyć następujące nadzory finansowe:

a. Na Ruch Chorzów w związku z ogólną sytuacją finansową Klubu.
b. Na Górnika Łęczna, Pogoń Szczecin i Wisłę Kraków w związku z zawarciem ugód z pracownikami, odraczającymi termin zapłaty wymagalnych zobowiązań licencyjnych.

Wszystkie ugody zawarte przez te kluby muszą być spłacone w przewidzianych terminach (nie później niż do 30 września 2016) bez prawa dalszego odraczania terminów spłaty.

Na Lechię Gdańsk, Koronę Kielce oraz Górnik Łęczna ze względu na bieżącą sytuację finansową klubów i konieczność bieżącego monitorowania założeń podanych w złożonych prognozach finansowych.
Na Podbeskidzie Bielsko-Biała ze względu na konieczność monitorowania skutków finansowych spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

6. Komisja postanowiła nałożyć nadzór sportowy na klub Wisła Kraków w celu monitorowania sposobu wykonania wymogu S-02 Podręcznika Licencyjnego, czyli wymogu prowadzenia drużyn młodzieżowych, w związku ze zmiana podmiotu szkolącego drużyny młodzieżowe klubu.

7. Komisja postanowiła nałożyć nadzory infrastrukturalne na następujące kluby: Górnika Łęczna, Legię Warszawa i Ruch Chorzów ze względu na występujące nieprawidłowości w zakresie wymogów infrastrukturalnych, co do których kluby zostały zobowiązane do ich usunięcia do 30 czerwca 2016, przy czym w przypadku Ruchu Chorzów wymóg dotyczący oświetlenia boiska musi być spełniony do 15 października 2016. Ponadto Komisja postanowiła nałożyć nadzór infrastrukturalny na Podbeskidzie Bielsko-Biała ze względu na trwający proces odbiorów związanych z zakończeniem budowy stadionu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.