Kultura DAB+Teatr w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-02-16 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-02-16 16:00
A|A|A

Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na radiowroclawkultura.pl

Zaczynamy od wizyty jednej z najważniejszych postaci polskiego teatru niemainstreamowego. Naszym gościem będzie Grzegorz Ziółkowski, teatrolog, reżyser, profesor poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, twórca Pracowni Rzemiosła oraz Sztuki Aktorskiej || ROSA, znawca teatru Petera Brooka i Jerzego Grotowskiego (był szefem programowym Instytutu Grotowskiego w latach 2004-2009). We Wrocławiu właśnie we wtorek prezentuje dwie swoje książki: Dwugłos O CISZY i Teksty OD SERCA (o 18:00 w Sali Teatru Laboratorium).

Nie mamy wątpliwości, że tego spotkania nie można przegapić. O 17:15 - jak zwykle - Europejska Stolica Kultury: Marek Sztark o istnieniu ESK w regionie, w małych i średnich miastach, oraz Sylwia Fiałkiewicz o projekcie Teatr Poza Teatr, mającym mieć zwieńczenie podczas jesiennej Olimpiady Teatralnej. O 18:00 odwiedzi nas Artur Bocheński, nowy nabytek Teatru Muzycznego Capitol, Atos z Trzech Muszkieterów, Afraniusz z Mistrza i Małgorzaty, Trigorin z Mewy (Teatr PWST), jeszcze student, już etatowy aktor uwielbianej przez widzów wrocławskiej sceny. O 19:00 Maja Zabokrzycka z Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze​ opowie o InBetween Festivals, cyklu imprez (start w środę), które potrwają cały rok, odkrywając nowe miejsca dla kultury. A poza tym? Nasze komentarze w sprawach konkursów na dyrektorów Teatru Polskiego i Opery Wrocławskiej. Będą personalia i prognozy!

Po 20 zostańcie na Wieczór z Kulturą. Tutaj spotkanie z Nadią Szagdaj, autorką retro kryminałów, ale ostatnio także właśnie mającej premierę współczesnej powieści sensacyjnej pt. LOVE. Takiej Nadii jeszcze nie znacie. Później Jerzy Węgrzyn opowie o świeżej płycie zespołu The Cult. Hidden City to ostatnia część muzycznej trylogii Iana Astbury'ego i kolegów, a zarazem jubileuszowy dziesiąty album w dyskografii grupy. Ostatnią część programu wypełni rozmowa z Ewą Miszczuk i Andrzejem Ficowskim, redaktorami czasopisma Rita Baum, której najnowszy - poświęcony tematom emigracji i uchodźców - numer ukazał się kilka dni temu.

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama