Piotr Zieliński znów strzela we Włoszech (ZOBACZ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-22 08:16 | Zmodyfikowano: 2016-02-22 08:16

Spotkanie 23 kolejki włoskiej Serie A obfitowało nie tylko w gole, ale też w kartki. Za drugą żółtą w 32 minucie wyleciał Simone Missiroli z Sassuolo. Goście wykorzystali sytuację i cztery minuty później za sprawą Piotra Zielińskiego objęli prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo. Po kolejnych trzech minutach obie drużyny grały już 10 - 10. Tym razem drugą żółtą kartką ukarany został Lorenzo Tonelli.

Od tego momentu na boisku zaczęli dominować gospodarze. Jeszcze przed przerwą w 41 minucie trafił Domenico Berardi, a tuż po powrocie z szatni - w 48 i 50 minucie - gole strzelał Gregoire Defrel. Kontaktową bramkę z rzutu karnego strzelił jeszcze Massimo Maccarone, ale mimo, że do końca pozostawło jeszcze 20 mintu, goście nie przywieźli do domu choćby punktu.

Poza Zielińskim w Empoli cały mecz rozegrał bramkarz Łukasz Skorupski.

Dla Piotra Zielińskiego gol z Sassuolo był trzecim w tym sezonie. Oprócz tego Polak ma jeszcze pięć asyst. Włoska telewizja Sport Mediaset oceniła jego występ na 7 w 10-stopniowej skali. Od popularnego portalu Who Scored otrzymał notę 8.1 - najwyższą w zespole.