"Pali się, moja panno" - Dzieje się w ESK!

Ewelina Lis | Utworzono: 2016-03-10 08:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-10 02:25
A|A|A

Fot: ESK

Poniedziałek - 07.03

Francusko-niemiecka telewizja ARTE zaprezentowała film o Wrocławiu, jako Europejskiej Stolicy Kultury. Zdjęcia kręcono także w studiu Radio RAM - miejskiej stacji Radia Wrocław.

Zobacz film: Wrocław w ARTE TV

Wtorek - 08.03

ESK gości dwóch pisarzy z Finlandii, którzy w stolicy Dolnego Śląska kończą swoje najnowsze książki w ramach rezydencji artystycznej. Program działa również w drugą stronę. Za granicę wyjeżdżają również wrocławscy artyści.

W latach 2014-2015 ponad dwadzieścioro artystów przyjechało do Wrocławia i wyjechało na rezydencje artystyczne w całej Europie. Rezydencjom towarzyszyły spotkania, warsztaty, wystawy, performance i koncerty otwarte dla lokalnych społeczności i środowisk. W 2016 roku liczba przebywających na rezydencjach we Wrocławiu twórców zwiększy się kilkakrotnie – większa też będzie liczba ofert rezydencyjnych skierowanych do artystów z Wrocławia i Dolnego Śląska

Środa - 09.03

Pięć tysięcy złotych jest do zdobycia na realizację ciekawej akcji promującej książki. Nabory do Literackiego Budżetu Obywatelskiego będą dwa - pierwszy zakończy się 21 marca.

Więcej szczegółów:Literacki Budżet Obywatelski

Czwartek - 10.03

"Pali się, moja panno" do zobaczenia o godzinie 19 w Kinie Nowe Horyzonty - to kolejna odsłona Przeglądu filmów czechosłowackiej Nowej Fali. Po obejrzeniu filmu Miloša Formana oburzeni strażacy ponoć zagrozili, że przestaną gasić pożary.

Więcej o przeglądzie: Czechosłowacka Nowa Fala

Piątek - 11.03

Końcówka “Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award. Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie architektury, prezentuje sto pięćdziesiąt najważniejszych projektów zrealizowanych w ostatnim ćwierćwieczu. To ostatnia okazja, żeby ją zwiedzić z kuratorem. Ostatnie oprowadzanie przed niedzielnym zamknięciem rozpocznie się w Muzeum Architektury o godzinie 17.

Zobacz: Made in Europe

Sobota - 12.03

Zgłoś się do Singing Europe 2016! To będzie jedno z największych wydarzeń chóralnych w Europie! 3 tysiące osób pojawi się na Stadionie Wrocław i razem z 40 tysiącami widzów zaśpiewa w lipcu znane melodie z wielu krajów Europy!

Jeżeli interesujesz się udziałem w koncercie, a masz pytania – napisz do organizatorów - se@nfm.wroclaw.pl

Niedziela - 13.03

W kwietniu we wrocławskich restauracjach pojawią się kompozycje dań zaczerpnięte z książek. Menu literackie wymyśli m.in Camilla Läckberg, autorka kryminałów, ale także książek kucharskich, np. "Biesiady, jedzenia i miłości"

Projekt potrwa od 23.04.2016 do 22.04.2017.

Zobacz: Menu Literackie

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama