Yesterday, Gracz i Duże A - Dzieje się w ESK!

Ewelina Lis | Utworzono: 2016-03-28 23:44 | Zmodyfikowano: 2016-03-28 23:29
A|A|A

Fot: ESK

Poniedziałek - 28.03

Dobiegła końca wystawa Mies van der Rohe Award 2015 w Muzeum Architektury we Wrocławiu - czyli wystawa prac zdobywców najważniejszej europejskiej nagrody architektonicznej. 

Trwają przygotowania do kolejnej wystawy - Droga ku nowoczesności Osiedla Werkbundu 1927-1932. Wernisaż odbędzie się 31 marca o godzinie 18.00.

Więcej na ten temat: Droga ku nowoczesności

Wtorek - 29.03

Cykl natura: Zielone miasto | Duże A
Prowadzący : Gunther Voght I Vogt Landscape (Szwajcaria)
Termin : 29 marca 2016 r., godz. 18:00
Miejsce : Sala konferencyjna C-D WCK przy Hali Stulecia we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Wstęp : bezpłatny
Szczegóły na stronie www : Duże A

Jak czytamy w zapowiedzi: "DużeA to cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez znakomitych architektów i urbanistów zagranicznych oraz polskich, podejmujących istotne problemy architektury światowej i badających je na poziomie lokalnym"

Środa - 30.03

Ruszyła sprzedaż biletów na VIII edycję LEO Festival! Impreza rozpocznie się 29 maja. W programie znajdziemy m.in nową operę dziecięcą, w której wezmą udział mali śpiewacy. W roli narratora w operze wystąpi Grażyna Wolszczak.

Program: Leo Festival

Czwartek - 31.03

W Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się trzeci pokaz opatrzonego hasłem "POLISH BEATS" muzycznego sezonu Polish Cinema for Beginners. Podczas najbliższego spotkania widzowie poznają polskich fanów beatlesów z filmu "Yesterday" Radosława Piwowarskiego.

Pod koniec lat 60. beatlemania dociera nawet na prowincję komunistycznej Polski, gdzie czterech chłopaków strzyże się na pazia i wyśpiewuje przeboje brytyjskiej grupy. Lider fanowskiego zespołu, „Ringo”, prócz muzycznej, przeżywa jednocześnie pierwszą fascynację erotyczną, co nie podoba się ani starej ciotce, ani demonicznemu nauczycielowi, ani surowemu proboszczowi. Czy miłość zwycięży wszystko? Nostalgiczny film Radosława Piwowarskiego wyróżniono nagrodą FIPRESCI na festiwalu w Wenecji (1985). Gościem pokazu będzie Agata Czarkowska - prezenterka Radia Wrocław Kultura, specjalistka od popkultury i germanistka, która deklaruje, że pierwszymi słowami, które wypowiedziała jako dziecko, były: „John, Paul, George i Ringo”.

Pokaz "Yesterday" rozpocznie się o godzinie 19:00.

Piątek - 01.03

Abakanowicz, Fangor,Hasior, Opałka, Sosnowski, Szapocznikow - wystawa "Medytacja i Ekspresja" wciąż do zobaczenia na Dworcu Głównym PKP. To mieszkanka prac wybitnych artystów sztuki współczesnej.

Więcej: Medytacja i Ekspresja

Sobota - 02.03

"Gracz" do zobaczenia w Kinie Nowy Horyzonty w ramach przeglądu Kina Ukraińskiego. To historia Alexa z ukraińskiej wsi, który zyskuje sławę jako król Quake'a. Czy wygrana da mu szczęście? Czy warto poświęcić wszystko dla przelotnej sławy? Początek pokazu o godzinie 20

Niedziela - 03.03

„Czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko” - to motto tegorocznego festiwalu Musica Polonica Nova, który rozpocznie się 8 kwietnia. W programie m.in cykl oper cybernetycznych opartych na opowiadaniach Stanisława Lema.

Program: Musica Polonica Nova

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama