Dni Otwarte na Politechnice Wrocławskiej

Katarzyna Górna-Drzewosz | Utworzono: 2016-03-10 11:53 | Zmodyfikowano: 2016-03-10 11:53
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Podczas Dni Otwartych każdy, zwłaszcza tegoroczni maturzyści, może zwiedzić laboratoria, wziąć udział w wykładach, prezentacjach oraz spotkać się ze studentami i wykładowcami. Dla wszystkich odwiedzających będzie to wyjątkowa okazja, do zapoznania się z uczelnią i jej ofertą dydaktyczną - zachęca Mateusz Przygoda z Działu Rekrutacji.

W budynku C 13 uczelni pojawiło się także sporo maturzystów, którzy zastanawiają się już jaką szkołę wybrać po egzaminie dojrzałości:

Przede wszystkim prezentują się koła naukowe uczelni. Są wśród nich chemicy, speleolodzy czy informatycy, ale także konstruktorzy, ze swoimi maszynami i robotami:

Co ciekawego czeka na odwiedzających? Na Wydziale Elektroniki swoje roboty pokażą studenci z Koła Naukowego Robotyków (KoNaR). Na Wydziale Mechanicznym do pracy przy kolejnym bolidzie Formuły Studentzachęcać będą członkowie PWR RACING TEAM, a o swoich działaniach opowiedzą również przedstawiciele kół naukowych Robocik, Rapid Troopers, OFF-ROAD oraz HYDRO+.

Ciekawie będzie na Wydziale Chemicznym, gdzie zaplanowano specjalne pokazy oraz wykłady (m.in. prelekcja prof. Piotra Drożdżewskiego pt. „Muzyczna harmonia w chemicznych cząsteczkach"). Na Wydziale Informatyki i Zarządzania dr Arkadiusz Liber opowie o tym, że każdy zostawia ślad w Internecie, a dr Anna Borkowska zaprosi do udziału w specjalnej grze zespołowej pt. „Razem czy osobno?". Swoje laboratoria udostępnią wydziały: Elektryczny, Mechaniczny, Elektroniki, Mechaniczno-Energetyczny oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Będzie można zwiedzić pracownię Wysokich Napięć, Maszyn Elektrycznych, Lotnictwa, Spalania i Wybuchowości, Technologii Próżniowych i Plazmowych czy Nanotechnologii i Struktur Półprzewodnikowych.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy, 10 marca o godzinie 10:00 na parterze budynku C-13. W tym samym miejscu znajdować się będzie także stoisko Działu Rekrutacji (pok. 0.12). Na spotkania informacyjne zapraszają również wydziały z Legnicy i Jeleniej Góry.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama