Ślęza po 14 latach znów na podium mistrzostw Polski koszykarek!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-05-03 21:15

Przed wtorkowym meczem bliżej miejsca na podium była Ślęza, która w pierwszym spotkaniu triumfowała przed własną publicznością 56:47. Wrocławianki były też z pewnością bardziej wygłodniałe sukcesu, bo na medal w ekstraklasie czekały już 14 lat. Polkowiczanki dla odmiany od 5 sezonów nie schodziły z podium mistrzostw Polski. W ostatnich rozgrywkach zespół (jeszcze pod szyldem CCC) zdobył brązowy medal.

Mecz rewanżowy z udziałem dolnośląskich ekip miał od początku bardzo wyrównany przebieg. Prowadzenie w sumie zmieniało się 12 razy. Początek należał do polkowiczanek, które w 6 minucie prowadziły 12:6. Podopieczne trenera Paulauskasa szybko jednak złapały swój rytm gry i wygrały minimalnie pierwszą odsłonę 15:14.

Do 26 minuty żadnej z drużyn nie udało się uzyskać pokaźniejszej przewagi. Końcówka trzeciej i początek czwartej kwarty należały do przyjezdnych. Po dwóch rzutach za 3 Marissy Kastanek oraz trafieniach Agnieszki Śnieżek (także za 3) i Sharnee Zoll, na niespełna 5 minut przed końcem Ślęza prowadziła już 57:46. Nie był to jednak koniec emocji. Pomarańczowe za sprawą rzutów Agnieszki Skobel, Angeliki Stankiewicz i Nikki Green odrobiły straty. W 38. minucie to MKS prowadził 59:57.

Kolejnych kilkadziesiąt sekund upłynęło po znakiem strat i niecelnych rzutów z obu stron. Impas przerwała dopiero Agnieszka Kaczmarczyk, której trafienie za trzy punkty na 50 sekund przed końcem gry pozwoliło odzyskać prowadzenie przyjezdnym. Był to przełomowy moment tej rywalizacji. Polkowiczanki nie zdołały już odpowiedzieć skuteczną akcją. Zespół trenera Czeczuro pogrążyły skutecznie wykonanymi rzutami wolnymi Zoll i Kastanek.

Ślęza wygrała po raz drugi z MKS i zapewniła sobie brązowy medal mistrzostw kraju. Wrocławskie koszykarki po raz ostatni miejsce na podium (także na jego najniższym stopniu) wywalczyły w sezonie 2001/2002.

MKS Polkowice - Ślęza Wrocław 59:64 (14:15, 13:14, 15:17, 17:18)

MKS: Skobel 16, Greene 14, Michael 11, Adams 7, Stankiewicz 6, Majewska 4, Schmidt 1, Diaz 0.

Ślęza: Kastanek 20, Kaczmarczyk 10, Zoll 10, Shegog 8, Śnieżek 7, Krężel 5, Leciejewska 4, Sulciute 0.

stan rywalizacji: 2:0 dla Ślęzy Wrocław.