Bieg firmowy pobił frekwencję wrocławskiego maratonu

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-19 18:55 | Zmodyfikowano: 2016-05-19 18:55
Bieg firmowy pobił frekwencję wrocławskiego maratonu - fot. materiały prasowe

Bieg odbył się przy Stadionie Olimpijskim. Zawodnicy biegli w 5-osobowych drużynach, każdy z zespołu miał do pokonania 5 km. Trasa wiodła przez teren AWF-u, ul. Paderewskiego, Wieniawskiego, Chopina, a później malowniczą ścieżką wzdłuż Odry. Meta znajdowała się na Głównej Alei prowadzącej na Stadion Olimpijski. Choć prognozy pogodowe nie były najlepsze, na szczęście się nie sprawdziły i aura sprzyjała biegaczom. Temperatura była doskonała do bicia rekordów, nie zabrakło też słońca.

W tym roku najszybszym zawodnikiem Biegu Firmowego był Michał Wendland z firmy Nokia, który pokonał trasę z czasem 16 minut i 2 sekundy. Pierwszą na mecie zawodniczką była Agnieszka Janasiak z Centrum Hiperbarycznego Concept z czasem 19 minut i 4 sekundy.

W klasyfikacji drużynowej kolejny rok z rzędu wygrała sztafeta NOKIA 1 która 5-kilometrową trasę pokonała 5-krotnie w czasie 1:30:44. Drugie miejsce wśród drużyn męskich zajął Running Team Hormann Legnica z czasem 01:33:29, a 3. miejsce zajęła drużyna Sente Power z firmy Sente Systemy Informatyczne (01:35:59).

Na podium najszybsze drużyny męskie

W klasyfikacji drużyn żeńskich najszybciej pobiegły zawodniczki Energy Ladies z firmy Greco. Drużyna tych pań 25 km pokonała w 01:57:00. Drugie miejsce zajęły panie z The Javes reprezentujące firmę Hewlett Packard Enterprise (ich czas to 02:13:18). Trzecie miejsce zajęła drużyna Alba Running Team III z czasem 02:14:02.

Pierwsze miejsce wśród drużyn mieszanych zajęła drużyna malechiny.pl z firmy Freeride z czasem 01:36:04, drugie miejsce zajęło Centrum Hiperbaryczne Concept z czasem 01:38:36, a trzecie drużyna Get Run z Getin Noble Bank (czas 01:38:11).

Jak co roku biegowi przyświecał cel charytatywny. W tej edycji biegacze swym udziałem wspierali dwóch podopiecznych Fundacji Everest – Huberta Urbaniaka i Oliwiera Kłodzińskiego. Hubert ma 7 lat i cierpi na ultrarzadką chorobę genetyczną. Potrzebuje specjalistycznego wózka, który pomoże mu funkcjonować wśród rówieśników. Potrzebne są również pieniądze, które pokryją koszty leczenia i rehabilitacji. Oliwier cierpi na porażenie mózgowe. Jego życie to ciągła walka o lepszą sprawność, którą może mu dać tylko intensywna rehabilitacja. Fundacja przekaże Oliwierowi specjalistyczny sprzęt, który umożliwi mu przemieszczanie się po domu, a także sfinansuje jego rehabilitację.
Tegoroczni podopieczni byli obecni na Biegu Firmowym, a Hubert z rodziną utworzyli nawet swoją sztafetę. Kibicowali im podopieczni z lat poprzednich – Wiktoria, Dorian, Mateusz i Łukasz.

Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które przyszły wspierać w starcie swoich rodziców. One także miały możliwość zakosztować sportowej rywalizacji podczas Biegu Krasnala, który w tym roku także pobił rekord frekwencji. W biegu wzięło udział aż 500 dzieci. Prawdziwe oblężenie przeżywał namiot z animacjami, dzieci małowały tam między innymi obrazy, które wystawione zostaną na wernisażu w Szkole Językowej GerELIS.

Od pierwszej edycji Bieg Firmowy wspiera jako Złoty Sponsor grupa KRUK S.A., Srebrnymi Sponsorami tej edycji były firmy: 3M i AmRest. Brązowym Sponsorem i zarazem najliczniej reprezentowaną firmą na Biegu Firmowym była firma Credit Suisse.