Światowa Olimpiada Kreatywności: Wygrali gimnazjaliści z Wrocławia

www.wroclaw.pl | Utworzono: 2016-06-13 08:36 | Zmodyfikowano: 2016-06-13 08:27
Światowa Olimpiada Kreatywności: Wygrali gimnazjaliści z Wrocławia - Fot. www.wroclaw.pl
Fot. www.wroclaw.pl

Światowa Olimpiada Kreatywności Destination Imagination trwała od 25 do 28 maja 2016 r. na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville, w USA. Uczestniczyło w niej ponad 17 tys. młodych ludzi z 20 krajów świata, tworzących blisko 1500 drużyn.

Wzięły one udział w rywalizacji, która sprawdzała ich wiedzę z różnych dziedzin oraz takie umiejętności, jak kreatywność, współpraca w zespole, praca projektowa czy logiczne myślenie. Przedtem te zespoły zdobyły laury na olimpiadach krajowych, organizowanych na całym świecie, w tym także we Wrocławiu. Dzięki temu poprzeczka finałowej imprezy w USA była ustawiona bardzo wysoko.

Polskę na DI w Knoxville reprezentowało 15 drużyn, w tym pięć wrocławskich – Moon Brothers z Gimnazjum nr 13 im, Scheme Busters z ZSO nr 5, Smart Kids z SP nr 63, Magnificent Seven z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych oraz Asimo Team z Gimnazjum nr 13 – które miały okazję zaprezentować swoje projekty przed międzynarodową publicznością i ekspertami.

Uczestnicy prezentowali rozwiązanie jednego z sześciu wyzwań drużynowych (techniczne, naukowe, konstrukcyjne, teatralne, improwizacyjne, społeczne) oraz brali udział w nieznanym im wcześniej Wyzwaniu Na Już, wymagającym nie tylko umiejętności twórczego rozwiązywania problemów w praktyce, ale także współpracy w zespole, logicznego i twórczego myślenia oraz umiejętności pracy pod presją czasu.

I właśnie ta festiwalowa nowinka okazała się niezwykle szczęśliwa dla drużyny Asimo Team z Gimnazjum nr 13 – wrocławianie dostali Nagrodę Wyzwań Na Już – Złoty Medal – za najwyższą punktację za rozwiązanie Wyzwania Na Już w wyzwaniu technicznym wśród wszystkich drużyn w swojej kategorii wiekowej. W skład drużyny wchodzili: Piotr Kąkol, Gabriela Kiedos, Julia Oborska, Maja Stasiak.

W tym roku 20-tysięczna publiczność usłyszała, że przyszłorocznym gospodarzem tego wydarzenia będzie Polska, a konkretnie Wrocław. Nastąpiło oficjalne przekazanie flagi wydarzenia przez reprezentację Kataru reprezentacji Polski, a wszyscy mieli okazję obejrzenia film zapowiadającego wydarzenie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.