Michał Przysiężny zagra w turnieju głównym ATP w Newport

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-12 07:20

Pierwszy set był krótki. Trwał zaledwie 26 minut. Do piątego gema obaj zawodnicy wygrywali swoje serwisy. W szóstym Michał Przysiężny przełamał rywala wygrywając do 15. Kolejnego gema skończył na sucho i prowadził już 5:2. Kiedy kolejny raz wprowadzał piłkę do gry zwyciężył do 15 i w całej partii był lepszy 6:3.

Drugi set choć zakończony takim samym wynikiem był dużo dłuższy. Na trwające 42 minuty zmagania złożyły się m.in cztery (z dziewięciu rozegranych) gemy kończone na przewagi. Otwarcie partii nie zwiastowało jednak takich emocji bo tenisista Matchpointu Wrocław przełamał wtedy Matthew Bartona do zera. Najciekawszy był ostatni gem. Michał Przysiężny wykorzystał w nim dopiero czwartą piłkę meczową i aż sześciokrotnie mieliśmy równowagę.

W pierwszej rundzie turnieju głównego w Newport rywalem Polaka będzie inny Australijczyk - Sam Groth.