Jeden z liderów Zagłębia Lubin przechodzi do Legii Warszawa

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-27 20:00 | Zmodyfikowano: 2016-07-27 20:00

Skąd takie pieniądze za Macieja Dąbrowskiego? Dokładnie tyle wynosi bowiem suma odstępnego w jego kontrakcie. Obrońca ma związać się z Legią trzyletnią umową. Klub z Warszawy ruszył na piłkarskie łowy po tym jak sprzedał Ondreja Dudę do Herthy Berlin za ok. 5 milionów euro.

Maciej Dąbrowski ma 29 lat. Do Zagłębia trafił wiosną sezonu 2014/2015. Zamienił tym samym ekstraklasową Pogoń Szczecin na występujący w pierwszej lidze klub z Lubina. Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej rozegrał w barwach „Miedziowych” 14 spotkań – wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Strzelił w tym czasie jednego gola. Swoimi występami pomógł Zagłębiu wrócić do elity.

W poprzednim sezonie – już w Ekstraklasie – rozegrał 30 ligowych spotkań zdobywając w nich trzy bramki. Aż 28 z nich to były mecze 1-90 minuty.

W obecnych rozgrywkach Maciej Dąbrowski nie opuścił murawy nawet na chwilę i też wpisywał się już na listę strzelców zarówno w Ekstraklasie jak i Lidze Europy.

Transfer do Legii oznacza, że 29-letni piłkarz może mieć już za sobą ostatni mecz w Zagłębiu. Ewentualnie wystąpi jeszcze w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy z duńskim SonderjyskE, a potem przeniesie się już do Warszawy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.