Są pieniądze na Dolnośląski Festiwal Nauki

| Utworzono: 2016-08-11 07:41 | Zmodyfikowano: 2016-08-11 07:43
Są pieniądze na Dolnośląski Festiwal Nauki - mat. organizatora
mat. organizatora

Półtora tysiąca wydarzeń, 140 tysięcy odwiedzających, tygodnie niesamowitych warsztatów, wykładów, spotkań na terenie całego regionu. Tak od 20-stu lat wygląda Dolnośląski Festiwal Nauki. I do tej pory nikt nie miał wątpliwości, że warto przeznaczyć na ten cel każdą ministerialną złotówkę.

Gdy w czerwcu dowiedzieliśmy się, że pieniędzy jednak nie będzie od razu zaczęliśmy działać. Organizatorzy odwołali się od decyzji urzędników, my bombardowaliśmy ministerstwo pytaniami o powody takiej decyzji. Teraz wszyscy odetchnęli z ulgą, chociaż nikt nie miał wątpliwości, że festiwal musi się odbyć.

Największa w województwie impreza popularnonaukowa była poważnie zagrożona, a Adam Jezierski, prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego nie kryje radości - o dotacji dowiedział się od nas:

O sprawie mówiliśmy już kilka tygodni temu, gdy Ministerstwo Nauki zadecydowało, że w tym roku nie dofinansuje największej w regionie imprezy popularnonaukowej. Od dwóch dekad festiwal przyciąga tysiące widzów, którzy przez mają możliwość bezpłatnie wziąć udział w setkach warsztatów, wykładów i spotkań. To jednak urzędników nie przekonywało i dopiero teraz zadecydowali, że jednak przyznają na ten cel 350 tysięcy złotych:

Ministerstwo Nauki tłumaczyło, ze wniosek organizatorów był napisany nieprecyzyjnie. Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zapowiada w kolejnych latach dołożenie jeszcze większej staranności a już teraz zaprasza na jesienne tygodnie z nauką.

Planowanych jest pół tysiąca bezpłatnych warsztatów, wykładów i spotkań z na terenie całego regionu. Początek festiwalu 16 września we Wrocławiu.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.