Janek Samołyk w Radiu Wrocław (Posłuchaj)

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2016-09-02 10:40 | Zmodyfikowano: 2016-09-02 10:40

Pierwszą piosenkę napisał w wieku 15 lat. Dziś muzyk może pochwalić się trzema płytami z autorskim repertuarem. Koncertuje w kraju, choć zdarzyły mu się też wizyty w zdecydowanie bardziej egzotycznych lokalizacjach. W grudniu 2011 r., Janek Samołyk wraz z zespołem Iowa Super Soccer odbył trasę koncertową po Chinach.

W 2012, czyli dwa lata po ukazaniu się debiutanckiego albumu „Wrocław”, światło dzienne ujrzała kolejna płyta zatytułowana „Problem z wiernością”. Tak tytułowa kompozycja zabrzmiała w studiu Radia Wrocław:                                                                                                                                    

Twórczość Janka Samołyka spotyka się z przychylnością słuchaczy, a pozytywne opinie krytyków zaowocowały nagrodami, m.in. na Konkursie Młodych Zespołów (Jarocin 2010 r.), Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańsk podczas IX Festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego (Tczew 2010 r.) oraz wygraną w konkursie debiutów na OFF Festivalu w 2009 r.

"Na prezent" to ostatnia płyta Samołyka. Znajdująca się na nim piosenka „Złe czasy”, doczekała się kilkuset tysięcy odsłuchań w Internecie (świetny klip autorstwa Pawła Krawczyka), a w naszym studiu tak prezentował się ten poetycki tekst ubrany w akustyczne brzmienie.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.