Nieudana inauguracja Superligi w Lubinie. Metraco Zagłębie przegrało z Vistalem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-04 21:30

Autorką pierwszej bramki w nowym sezonie dla Zagłębia była Jovana Milojević. W odpowiedzi konto Vistalu otworzyła Aleksandra Zych. Ekipa gospodarzy po skutecznie wykonanym rzucie karnym Żany Marić wróciła na prowadzenie, ale nie cieszyła się nim długo. W siódmej minucie lepsze były już gdynianki 4:3. Od tego momentu Metraco Zagłębiu zaczął uciekać mecz. W 13 minucie lubinianki były gorsze 4:7. Do szatni schodziły przegrywajac 9:14. Jakby tego było mało w 25 minucie na noszach parkiet opuściła Żana Marić.

Chorwatka po zmianie stron na szczęście wróciła jednak do gry. Całemu Zagłębiu się to nie udało. W najlepszym momencie lubinianki przegrywały trzema bramkami. Skończyło się na różnicy pięciu trafień. Na MVP meczu wybrano Małgorzatę Gapską z Vistalu.

Tym samym wszystkie dolnośląskie drużyny przegrały swoje spotkania w pierwszej kolejce Superligi. KPR Gminy Kobierzyce uległ na wyjeździe Pogoni Baltica Szczecin 13:32, a KPR Jelenia Góra okazał się słabszy w delegacji od AZS Koszalin 30:34.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:29 (9:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 1, Mączka 1, Semeniuk 4, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Wiertelak, Ważna 1, Marić 6, Jochymek 1, Malta 5, Milojević 2, Walczak.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Urbaniak, Dorsz 4, Kobylińska 8, Kamińska, Stanulewicz 1, Olszowa, Zych 4, Kozłowska 4, Matieli 1, Szarawaga 3, Borysławska, Macedo 1.