Przegrany w końcówce mecz Metraco Zagłębia w Szczecinie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-04-03 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-04-03 22:00

Wicemistrzynie Polski musiały radzić sobie bez Patrycji Matieli, ale w pierwszej połowie jej absencja nie była była praktycznie odczuwalna. Po bardzo wyrównanym początku, końcówka pierwszej dosłony była ofensywnym popisem Miedziowych. W efekcie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej po 30 minutach prowadziły 15:11.

Kiedy pięć minut po zmianie stron było już 18:12 dla Metraco Zagłębia, mało kto przypuszczał, że lubinianki nie wywiozą ze Szczecina kompletu punktów. Tym bardziej, że jeszcze dziesięć minut przed końcem meczu przyjezdne utrzymywały kilkubramkową przewagę. Końcówka należała jednak do Pogoni. Miejscowe zdobyły cztery bramki z rzędu i wyszły na prowadzenie. W ostatnich fragmentach meczu Zagłębie mogło jeszcze odwrócić losy rywalizacji, ale przez trzy minuty nie zdobyło gola. Najpierw błąd popełniła Klaudia Pielesz, potem doszła kara i czerwona kartka z gradacji dla Wiktorii Belmas. Wynik meczu na kilka sekund przed końcowa syreną ustaliła Karolina Kochaniak.

SPR Pogoń Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 27:25 (11:15)

SPR Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Płomińska 1, Bozović 8, Noga 4, Cebula 5, Szynkaruk 4, Dezic, Zawistowska 2, Kochaniak 3, Agbaba, Blazević.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hartman 1, Buklarewicz 2, Wasiak, Górna 6, Piechnik 5, Ważna 1, Jochymek 3, Belmas 2, Pielesz 5, Milojević.