"Święta wojna" dla mistrzyń Polski. Zagłębie zatrzymane w Lublinie

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2019-04-23 20:30 | Zmodyfikowano: 2019-04-23 20:30
A|A|A

Pierwsza połowa to znakomite, emocjonujące widowisko. Mocna obrona po obu stronach i udane interwencje bramkarek. Oba zespoły zdawały sobie sprawę z wagi spotkania, a Miedziowe odrobiły lekcję z ostatniej wizyty w hali Globus. Tym razem kibice oglądali rywalizację "bramka za bramkę", a wynik oscylował w okolicach remisu. Pod koniec pierwszej połowy lubinianki złapały wiatr w żagle i odskoczyły rywalkom na trzy bramki – 10:7. Chociaż zespół z Dolnego Śląska miał okazje na podwyższenie wyniku, proste błędy sprawiły, że to zawodniczki Perły zaczęły odrabiać straty. Do końca pierwszej połowy trafiały już tylko miejscowe i do przerwy mieliśmy remis, co zwiastowało jeszcze większe emocje w dalszej części konfrontacji dwóch odwiecznych rywali.

Drugą połowę lepiej zaczęły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Lubinianki grały dobrze w obronie i skutecznie w ataku, efektem czego niespełna osiem minut po zmianie stron prowadziły 14:12. W tym momencie w grze Metraco Zagłębia coś się zacięło. Ekipa z Lubelszczyzny wykorzystała błędy Miedziowych i zdobyła pięć bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 17:14. Na dziesięć minut przed końcem zespół z Lublina miał już pięć goli przewagi (20:15), jednak przyjezdne nie zamierzały się poddawać. Lubinianki grały do końca i gdyby w decydujących momentach nie zabrakło im skuteczności, pościg mógł zakończyć się sukcesem. Kilka zmarnowanych sytuacji w końcówce przesądziło, że to zawodniczki Perły cieszyły się po ostatniej syrenie z wygranej 25:23.

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 25:23 (10:10)

Perła: Gawlik, Bešen – Achruk 6, Stasiak 4, Nestsiaruk 2, Szarawaga 2, Rosiak 1, Kowalska 1, Nocuń, Matuszczyk, Gęga 3, Łabuda 3, Moldrup 2.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Buklarewicz 6, Grzyb 4, Górna 2, Belmas 1, Matieli 1, Milojević, Pielesz, Ważna, Trawczyńska 5, Piechnik 4, Jochymek, Wasiak.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama