Rok The World Games 2017 we wrocławskich szkołach

Michał Hamburger, Michał Hamburger/materiały prasowe | Utworzono: 2016-09-15 10:00 | Zmodyfikowano: 2016-09-15 10:00
A|A|A

fot. Facebook

Wrocławski Komitet Organizacyjny TWG2017 wraz z magistratem i partnerami przygotował szereg projektów, które będą popularyzować te sporty.

- Chcemy dać uczniom i nauczycielom wrocławskich placówek możliwość wzbogacenia programu zajęć W-F. Co ważne, wiele projektów zakłada przekazanie do szkół sprzętu sportowego dobrej jakości. Dyscypliny, które wybraliśmy mogą uprawiać zarówno chłopcy jak i dziewczęta, a w przypadku korfballu mogą nawet grać w jednej drużynie. Opanowanie podstawowych zasad nie jest trudne, dlatego jestem przekonany, że uczniowie z chęcią spróbują nowych dyscyplin i je polubią – mówi Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji we wrocławskim Urzędzie Miejskim.

- The World Games 2017 to nie tylko samo wydarzenie sportowe, ale także liczne akcje promujące ruch, aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Badania wskazują, że polskie dzieci przybierają na wadze najszybciej w Europie. Igrzyska należy wykorzystywać także jako okazję, by z tym niepokojącym trendem walczyć – dodaje Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego TWG2017.

Projekty The World Games 2017 we wrocławskich i dolnośląskich szkołach:

„Mali Wspaniali”
„Mali wspaniali” to projekt regularnych treningów ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki dla przedszkolaków. W poprzedniej edycji wzięło w nim udział blisko 10 tysięcy podopiecznych wrocławskich i podwrocławskich placówek oraz dzieci z kilku województw całego kraju. Od tego roku „Małych wspaniałych” będzie więcej, bo treningi organizowane będą we wszystkich przedszkolach we Wrocławiu. Patronką programu jest Anna Lewandowska, Ambasadorka The World Games 2017. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają około 30 minut. Dzieci poznają nie tylko podstawy sztuk walki, ale też fair play i zdrowego odżywiania. Na początku i końcu roku szkolnego dzieci biorą udział we Wrocławskim Teście Przedszkolaka, który sprawdza ich postępy i rozwój fizyczny.

„Unihokej – uczy, bawi i wychowuje”
Trwający od 2015 roku projekt „Unihokej – uczy, bawi i wychowuje” przygotowywany jest przez Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017 wraz z Polskim Związkiem Unihokeja. Dzięki wsparciu TWG2017 zakupiony zostanie sprzed do gry, który trafi do szkół w całym kraju, w tym tych z Dolnego Śląska i Wrocławia. Będą to bandy do gry, kije, piłki oraz stroje bramkarskie.

„WROCLOVE Flag”
Futbol flagowy to bezpieczna, bezkontaktowa i koedukacyjna odmiana futbolu amerykańskiego. W roku szkolnym 2016/2017 realizowany będzie program zajęć z futbolu flagowego w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Dzięki temu uczestnicy będą mieli okazję trenować z trenerami i zawodnikami Panthers Wrocław przez 1,5 godziny co tydzień. Zajęcia odbywać się będą w 12 szkołach – sześciu podstawowych i sześciu gimnazjach.

”Orientuj się”
To cykl zajęć, które odbywają się w szkołach we Wrocławiu od 2014 roku oraz na Dolnym Śląsku od roku 2015. Realizowane są przez trenerów i zawodników z Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej. We Wrocławiu do przeszkolenia w tym roku pozostało około 30 szkół podstawowych.

„Korfball – drużyna przyjaciół”
Korfball to koedukacyjna i bezkontaktowa gra zespołowa, gdzie w jednej drużynie grają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Projekt realizowany jest w sześciu szkołach (3 gimnazja i 3 szkoły ponadgimnazjalne) we Wrocławiu. Pierwsze 2 tygodnie września to intensywne szkolenie dla nauczycieli Wychowania Fizycznego z wybranych szkół, w trakcie którego poznają zasady gry, sposoby rozgrzewki i historię samej dyscypliny.

„Roadshow Flagi The World Games 2017”
Flaga Igrzysk The World Games 2017 od 2014 roku trafia do kolejnych szkół i przedszkoli. W najbliższym roku szkolnym odwiedzi 20 placówek edukacyjnych. Oprócz uroczystej ceremonii przekazania Flagi przez reprezentację szkoły lub przedszkola, dzieciaki bawią się dyscyplinami The World Games 2017 w przygotowywanym dla nich miasteczku sportowym.

Udział dzieci we wszystkich projektach jest bezpłatny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama