Tymczasowy areszt za napady i kradzieże „na wyrwę”

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-10-07 09:30
A|A|A

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowania i rozboje na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca m.in. po wejściu do jednej z aptek groził farmaceutce przedmiotem przypominającym broń żądając wydania pieniędzy. Jednak nic nie zabrał, bo w kasie nie było jeszcze utargu. Policjanci potwierdzili też, że podejrzany podjeżdżał rowerem do osób, które zajęte były prowadzeniem rozmów przez telefon i wyrywał im smartfony, a następnie uciekał. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Został tymczasowo aresztowany i teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Wrocław Śródmieście realizując czynności operacyjne wytypowali i namierzyli aktualne miejsce pobytu 32-latka podejrzanego o napady rabunkowe na terenie miasta.

Ustalenia policjantów potwierdziły, że podejrzany dokonał, co najmniej dwóch rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kilku innych przestępstw. Pierwszy z nich to napad na jedną z aptek, gdzie sprawca grożąc farmaceutce przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy, jednak swojego celu nie osiągnął, bo w kasie nie było jeszcze utargu. Kolejny czyn karalny to rozbój na mężczyźnie, któremu 32-latek również groził przedmiotem przypominającym broń, a następnie skradł odzież.

Mężczyzna ten podejrzany jest także o włamanie do jednego z domów jednorodzinnych na terenie dzielnicy Śródmieście oraz liczne kradzieże telefonów komórkowych na tzw. wyrwę. Okazało się, że 32-latek podjeżdżał rowerem do osób, które zajęte były prowadzeniem rozmów przez telefon i wyrywał im smartfony, a następnie uciekał. Czynności realizowane przez funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania kilku telefonów pochodzących z kradzieży, które powrócą teraz do właścicieli.

Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tych spraw. Podejrzewają, że może mieć on na sowim koncie więcej podobnych czynów.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie w sumie 8 zarzutów za tego typu przestępstwa. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawca rozboju, który posługuje się bronią palną, nożem lub innym niebezpiecznym przedmiotem podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama