W Parszowicach pamiętają o ks. Jerzym Popiełuszce

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-10-23 12:36 | Zmodyfikowano: 2016-10-23 12:36
A|A|A

fot. Polskie Radio

W 32 rocznicę męczeńskiej śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki dziś szczególne uroczystości odbędą się w niewielkich Parszowicach k. Lubina. Wielu mieszkańców wsi wciąż pamięta księdza, który przed laty pojawił się w ich niewielkim kościele, by po raz pierwszy w swoim życiu odprawić pełną posługę kapłańską.

- Od wielu lat na obchody rocznicy zabójstwa kapelana "Solidarności" do Parszowic zjeżdżają wierni z całej Polski - podkreśla proboszcz parafii, ksiądz Grzegorz Ropiak:

dz1

- W '72 roku w tym kościele w Parszowicach miał swoją mszę świętą prymicyjną ks. Bogdan Liniewski, ale zaprosił - jako swojego kolegę z roku - na tę mszę świętą księdza Jerzego. W tym kościele odbyła się właśnie msza prymicyjna tych dwóch młodych kapłanów.

- To już nasza tradycja - podkreśla ks. Grzegorz Ropiak, obecny proboszcz parafii.

- W naszym kościele w Parszowicach od sześciu lat mamy relikwie ks. Jerzego i rzeczywiście z roku na rok przybywa ludzi na tej uroczystości. Właściwie za każdym razem ta świadomość jego obecności ciągle jest jeszcze odkrywana przez mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Najważniejszym punktem dzisiejszych uroczystości w Parszowicach jest nabożeństwo w intencji ojczyzny o 14-tej. W trakcie mszy wystawione zostaną relikwie Męczennika za wiarę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama