NFL: Pewne zwycięstwo Raiders. 15 punktów Janikowskiego (ZOBACZ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-24 09:01 | Zmodyfikowano: 2016-10-24 09:01

Polak zagrał perfekcyjny mecz. Wykorzystał wszystkie cztery field-goal i każde z trzech podwyższeń.
Sebastian Janikowski otworzył wynik spotkania. Po 6 minutach jego kop z 26 jardów dał Oakland Raiders prowadzenie 3:0. Także w drugiej kwarcie to do Polaka należały pierwsze punkty - tym razem za sprawą skutecznego uderzenia z 32 jardów.

Goście prowadzili 6:0 i ani razu w tym meczu nie musieli gonić wyniku. Na 5,5 minuty przed końcem pierwszej połowy zanotowali nawet przyłożenie. Latavius Murray wbiegł w pole punktowe Jaguras, Janikowski wykorzystał podwyższenie i było już 13:6. Do przerwy Raiders prowadzili aż 20:6. Na 11 sekund przed końcem Michael Crabtree złapał krótkie podanie Dereka Carra i zanotował touchdown, po którym znów udany kop miał wałbrzyszanin.

Trzecia kwarta upłynęła bez przyłożeń. Obie drużyny zdobyły punkty tylko przez field-goal. Co ciekawe zarówno Sebastian Janikowski jak i Jason Myers dopisali sobie trzy punkty po kopach z 44 jardów.

Na początku czwartej odsłony Polak zanotował najdalszy skuteczny kop dnia. Jego trafienie z 52 jardów sprawiło, że Raiders gromili rywali aż 26:9. Jacksonville stać było w tym meczu tylko na jeden touchdown, ale i tak ostatnie słowo należało do drużyny z Oakland. Na 2,5 minuty przed końcem Latavius Murray znów akcją biegową zdobył przyłożenie, a Sebastian Janikowski ustalił wynik spotkania na 33:16.

Dla Raiders była to piąta wygrana w siódmym meczu w tym sezonie. Zespół Polaka najlepiej spisuje się na wyjazdach, gdzie zwyciężył we wszystkich czterech spotkaniach. W najbliższą niedzielę (30.10) Raiders znów zagrają w delegacji. Tym razem ich rywalami będą Tampa Bay Buccaneers.

Po siedmiu kolejkach druzyna Janikowskiego zajmuje drugie miejsce w konferencji AFC, mając gorszy bilans jedynie od faworytów rozgrywek New England Patriotrs (5-1).

Oakland Raiders - Jacksonville Jaguars 33:16 (3:0, 17:6, 3:3, 10:7)