ATP Wiedeń: Łukasz Kubot awansował do ćwierćfinału debla

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-24 20:12 | Zmodyfikowano: 2016-10-24 20:14

Kubot i Melo świetnie otworzyli mecz. Przełamali rywali do 30 i potem pewnie wygrali swój serwis do zera. Do końca seta wszystko toczyło się po myśli polsko-brazylijskiego debla. W dziesiątym gemie, po dwóch piłkach setowych (do 15) zakończyli oni partię zwycięstwem 6:4.

Drugi set miał więcej zwrotów akcji. Kubo i Melo przegrali swoje pierwsze podanie (do 15) i to rywale objęli prowadzenie 2:0. Na szczęście już kolejne piłki wygrywali Polak i Brazylijczyk. W trzecim i dziewiątym gemie (do 0 i 30) przełamali przeciwników i za chwilę serwowali na zwycięstwo w meczu. Kubot i Melo piłkę meczową mieli przy stanie 40:15. Wykorzystali ją za drugim razem i wygrali gema do 30, a całe spotkanie w dwóch szybkich setach. Cały mecz trwał 64 minuty.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo - Nicholas Monroe / Artem Sitak 6:4, 6:4

Następnymi rywalami Kubota i Melo będą Amerykanin Steve Johnson i Niemiec Philipp Petzschner lub Meksykanin Santiago Gonzalez i Aisam-Ul-Haq Quereshi z Pakistanu.