Oskarżeni o niegospodarność w EIT+ stanęli przed sądem

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-11-09 16:19 | Zmodyfikowano: 2016-11-09 16:19
Oskarżeni o niegospodarność w EIT+ stanęli przed sądem -

Oskarżeni o niegospodarność we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ przed sądem. Odczytanie aktu oskarżenia trwało ponad godzinę. Chodzi między innymi o drogie szkolenia czy badania naukowe, które nie przyniosły żadnych efektów. Jeden z zarzutów dotyczy niekorzystnych przetargów na przebudowę kampusu na Praczach Odrzańskich - mówi prokurator:

- Doprowadził do wyrządzenia szkody w majątku spółki w kwocie 35 948 250 złotych i 75 groszy. Stanowiące mienie o wielkiej wartości, albowiem po unieważnieniu przetargu doprowadził do ogłoszenia trzech kolejnych przetargów na poszczególne budynki.  

Wśród oskarżonych jest były prezes spółki Mirosław Miller, który nie przyznaje się do winy i odpowiedzialność za niepowodzenie projektu zrzuca na prokuraturę.

- Będziemy wszyscy, jako obywatele tego kraju i mieszkańcy Wrocławia, dopłacali do tego przedsięwzięcia przez najbliższych kilka, kilkanaście lat. Prokuratura spowodowała po pierwsze ucieczkę ludzi, po drugie paraliż instytucjonalny. Po prostu spółka zajęła się zamiast rozwijaniem współpracy z gospodarką i projektami naukowymi, kopiowaniem papierów dla prokuratury. 

Następna rozprawa 23 listopada. Śledczy, którzy badali sprawę przez 5 lat zgromadzili ponad 200 tomów akt. Były prezes EIT+ Mirosław Miller powtarza, że nie przyznaje się do winy.  W sumie zarzuty usłyszało 10 osób.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.