Radio Wrocław Kultura: Muzyczny Weekend 11-13 listopada

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-11-12 07:15 | Zmodyfikowano: 2016-11-12 07:15

Piątek - 11 listopada

Jak co roku, 11 listopada gramy po polsku. Od południa słuchamy płyt, które w swoim czasie narobiły dużo zamieszania na krajowej scenie. A i – jak się przekonamy – dobrze zniosły próbę czasu. Na talerzu naszego radiowego gramofonu kłaść będziemy kolejno następujące albumy: REPUBLIKA „Nowe sytuacje" (12.00) , MAREK GRECHUTA i ANAWA „Korowód" (13.00), MAANAM „Nocny patrol" (14.00) , KLAN „Mrowisko" (15.00) , KLAUS MITFFOCH „Klaus Mitffoch" (16.00) , NIEMEN „Enigmatic" (17.00), MOWAWSKI WAGLEWSKI NOWICKI HOŁDYS „Świnie" (18.00), KOMEDA QUINTET „Astigmatic" (19.00). Po tak solidnej dawce muzyki z płyt proponujemy dwie godziny grania na żywo. Przypomnimy koncert „70-lecie w duecie", którym Radio Wrocław świętowało niedawno swój jubileusz. A potem do północy piosenki z Przeglądów Piosenki Aktorskiej.

Sobota - 12 listopada

12 listopada NEIL YOUNG obchodzi 71. urodziny. Wiek zacny, ale artysta ani myśli o emeryturze. Na 9 grudnia zapowiada nowy album studyjny (to będzie jego druga płyta w tym roku!), cały czas gra też fenomenalne koncerty, podczas których emanuje iście młodzieńczą energią. Jubilat zacznie swoje występy w Radiu Wrocław Kultura w samo południe, zakończy osiem godzin później. Przez ten czas zaprezentuje się nam od różnych stron - jako muzyk solowy oraz członek grup Buffalo Springfield i CSNY, jako artysta 'elektryczny', który zasłużył na miano „ojca chrzestnego grunge'u" i jako muzyk „kameralny", któremu wystarczy akustyczna gitara, by zaczarować słuchaczy. Sprawdzimy też jak jego muzyka brzmi w wykonaniu innych artystów. Przypomnimy też parę historii z jego życia i kariery.

Niedziela - 13 listopada

Dzięki Akademii Noblowskiej BOB DYLAN znalazł się nagle w centrum zainteresowania światowych mediów. W Radiu Wrocław Kultura zawsze był mile widziany. Teraz, między przyznaniem Dylanowi najbardziej prestiżowej literackiej nagrody a jej odebraniem (albo nie) oddamy jego muzyce większą część niedzieli. Trochę też o nim poopowiadamy. Jako że to jeden z tych artystów, którzy nieustająco wymyślają się na nowo, sprawdzimy jak jego muzyka brzmiała na poszczególnych etapach jego kariery. Posłuchamy Dylana studyjnego i koncertowego. Przekonamy się jak jego piosenki wypadają śpiewane przez innych znakomitych artystów. Jako że ilość dylanowych kowerów idzie w tysiące, uda nam się zaprezentować jedynie drobną ich część. Startujemy z Dylanem o 12.20 (tuż po Studiu 202) i spędzimy z nim osiem kolejnych godzin.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.