Radio Wrocław Kultura - Nie Było Grane

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2016-11-26 12:11 | Zmodyfikowano: 2016-11-26 12:11

Na początek Jazztopad. Tak się składa, że nie minęły jeszcze na dobre echa koncertu „za firankami” Jasona Morana, kiedy w czwartek w NFM-ie w całkowitej ciemności pojawili się japońscy muzycy, prezentujący tradycje dźwiękowe Kraju Kwitnącej Wiśni.
Mało wspólnego z tamtejszą tradycją miał improwizowany koncert duetu Michiyo Yaga/Tamaya Honda, którzy porwali zgromadzonych w niemal dronowy eksperyment, preparowany na koto i jakże tradycyjną (choć nie tego wieczoru!) perkusję.

I aż chciało się wspomnieć środowy występ Australijczyków z The Necks. Tam też było podobnie, choć dwa niemal godzinne sety miały posmak zdecydowanie bardziej mantryczny.

W Nie było Grane pojawi się więc muzyka z Antypodów oraz Japonii, i tam też zatrzymamy się na dłużej. Nie bez powodu, w końcu we wtorek do Wrocławia przyjeżdżają lubiani u nas Japończycy z Mono, którzy swój najnowszy album „Requiem for Hell” promować będą z francuskim Alcestem. Francuzi na dniach również wydali premierowe dzieło, „Kodama”, które z Japonią jest mocno związane. W jaki sposób?


Przy okazji Jazztopadu wspomnimy też o zbliżającym się katowickim koncercie niezwykłego saksofonisty Colina Stetsona, festiwal Ars Cameralis i Julia Holter też zagoszczą, a nie mniej niezwykły Mike Patton zaprezentuje swoje tegoroczne nagrania, których dokonał z norweskim kompozytorem Johnem Erikiem Kaadą.

Audycja Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 20.00.

I to wszystko wraz z kilkoma innymi dźwiękami świetnie ułoży nam się w spójną całość, z najnowszą płytą pewnego lubianego w Nie Było Grane zespołu. Na rozbudzenie apetytów, dźwięki z przeszłości, ta nowa muzyka popłynie do Was już po 16.00!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.