Teatr Układ Formalny i premiera Wszyscy = bogowie we krwi

Jan Pelczar | Utworzono: 2016-11-27 09:30 | Zmodyfikowano: 2016-11-27 00:57

Spektakl inspirowany „Władcą Much” Williama Goldinga zostanie wystawiony w IX LO im. Slowackiego 27 listopada o 17:00. W środę 30 listopada o 19:00 przedstawienie będzie można zobaczyć w PWST przy Braniborskiej. Później rozpocznie się tzw objazd, w trakcie którego spektakl zostanie pokazany licealistom i za każdym razem będzie rozpoczynał warsztaty, planowane bezpośrednio po jego zakończeniu. 

W Radiu RAM w programie KoktajLOVE piątki o spektaklu opowiadali autorka tekstu Agnieszka Nasierowska i reżyser Grzegorz Grecas

Zdjęcie: Rafał Ogrodowczyk, Teatr Układ Formalny

O teatrze Układ Formalny i jego nowej premierze Grzegorz Grecas wraz z aktorem Przemysławem Furdakiem rozmawiali też w Radiu Wrocław Kultura u Magdy Piekarskiej i Grzegorza Chojnowskiego

Zdjęcie: Rafał Ogrodowczyk, Teatr Układ Formalny

Twórcy Układu Formalnego zadają dziś pytanie o  teatr dla młodzieży i starają się kontynuować tradycje zapoczątkowane przez Jana Dormana. O swoich początkach mówią m.in na fejsbuku teatru: 

Grzegorz Grecas, reżyser:

"W liceum zabłądziłem do teatru. Na szczęście do takiego, w którym kogoś interesował widz, i w którym mogłem się przejrzeć jak w lustrze. Nie zawsze podobało mi się to, co zobaczyłem, ale chyba o to chodzi, prawda?"

Agnieszka Nasierowska, reżyserka i dramatopisarka: 

"Do teatru zabrała mnie koleżanka ze studiów. To był TR. Sama nigdy bym nie poszła do teatru. Koszmarne bajki z domów kultury, teatry objazdowe, lekturowe i spektakle prewencyjne (ewentualnie klasyka wystawiana do bólu "po bożemu"). Tym był dla mnie teatr do tej pory: pudełkiem, z którego sypią się mole".

Alex Aleksiejczuk, scenografka: 

„Przy tworzeniu scenografii najważniejsze jest dla mnie oddanie klimatu świata, w który wprowadzam widza. Plastyka spektaklu powinna dopowiadać to, co nie zostało powiedziane wprost w historii. Ich historii. Mojej historii. A może Twojej?”

Przemysław Szczepan Seweryn Furdak, aktor: 

"Bywają takie momenty w życiu, kiedy człowiek nie wie co ma robić, jak sobie poradzić z tym co go spotkało, jak pozbierać rozbite szkło. I gdy ogląda się spektakl, który oddaje taki stan, to pomimo braku jednoznacznych odpowiedzi, fajnie jest poczuć, że nie jest się w tym wszystkim samemu."

Adam Pietrzak, aktor:

„Miałem grać na giełdzie, a na razie gram na scenie. Jako nastolatek szukałem prawdy i znalazłem ją w teatrze. Interesuje mnie człowiek i wszystko co z nim związane. Miłośnik wątków szpiegowskich.”

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.