Nietrzeźwy ojciec zataczał się i przewracał niosąc półtoraroczne dziecko

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-12-01 13:43

Około godziny 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odebrał telefon z informacją, iż w centrum miasta kompletnie pijany mężczyzna idąc chodnikiem, zataczając się i przewracając, niesie na rękach małe dziecko. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze, którzy zatrzymali mężczyznę na klatce schodowej jednego z pobliskich budynków. Z relacji świadków wynikało, iż człowiek ten idąc po schodach z płaczącym dzieckiem na ręku potykał się i przewracał.

Jak się okazało, zatrzymany to 37-letni mieszkaniec Świdnicy, który z półtoraroczną córką na rękach próbował przemieścić się z jednej zakrapianej wysokoprocentowymi trunkami imprezy na drugą. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny ojciec trafił do policyjnego aresztu, dziewczynkę natomiast, za zgodą sądu rodzinnego, przekazano pod opiekę ciotce. Na szczęście dziecko nie odniosło żadnych obrażeń.
Podejrzany usłyszał już zarzuty, teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.